rozwiń zwiń

Prześladowani. Przemoc wobec chrześcijan

Okładka książki Prześladowani. Przemoc wobec chrześcijan
Lela GilbertPaul Marshall Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech religia
416 str. 6 godz. 56 min.
Kategoria:
religia
Tytuł oryginału:
Persecuted: The Global Assault on Christians
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Data wydania:
2014-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2014-01-01
Liczba stron:
416
Czas czytania
6 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375165982
Tłumacz:
Ryszard Zajączkowski
Tagi:
chrześcijaństwo prześladowania
Średnia ocen

                8,7 8,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Być dobrym ojcem Lela Gilbert, Don Schmierer
Ocena 0,0
Być dobrym ojcem Lela Gilbert, Don S...
Okładka książki Jestem ojcem... i co dalej? Lela Gilbert, Don Schmierer
Ocena 5,0
Jestem ojcem..... Lela Gilbert, Don S...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,7 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
88
81

Na półkach:

Art. 53 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej:

1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.
2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.
3. Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami. Przepis art. 48 ust. 1 stosuje się odpowiednio.
4. Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole, przy czym nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób.
5. Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób.
6. Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.
7. Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania.


Tyle stanowi prawo, jak jest z jego przestrzeganiem wiemy sami. Myślę tu o każdej religii, dobrze wiemy, jak trudno w naszym kraju żyje się niechrześcijanom.... Na świecie jest już znacznie gorzej...



Książka "Prześladowani. Przemoc wobec chrześcijan" to swoiste kompendium wiedzy o prześladowaniach. Każdy chrześcijanin powinien ją przeczytać, aby wiedzieć, że Kościół to coś więcej, niż nasze lokalne spory, którego radia słuchać, albo co jakiś ksiądz powiedział i z kim się nie zgadza. Niechrześcijanie również powinni zapoznać się z tą pozycją, aby nie zaciemniać obrazu tezami, że Kościół żyje jak pączek w maśle. Nie wszędzie! Dramatyczna sytuacja uczniów Jezusa, która wyłania się z kart książki jest doskonale udokumentowana z podaniem kontekstu i przyczyn owych zagrożeń. Autorzy to nie pobożne panie z "Kółka różańcowego" lamentujące, że inni się z nich śmieją. Paul Marshall jest bowiem wykładowcą Center for Religious Fredom w Hudson Institute (Waszyngton) i autorem ponad dwudziestu nagrodzonych książek. W swojej pracy zajmuje się stosunkami międzynarodowymi i radykalnym islamem. Lela Gilbert, adiunkt w tym samym instytucie, na co dzień współpracuje m.in. z "Jerusalem Post" i "National Review Online". Mieszka w Kalifornii i w Jerozolimie. Natomiast Nina Shea od lat zajmuje się prawami człowieka na płaszczyźnie międzynarodowej. W latach 1999-2-12 była członkiem Komisji ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej przy Kongresie Stanów Zjednoczonych. Była też delegatem ONZ zajmującym się prawami człowieka. Tyle o autorach. A o czym jest sama książka?

W 2013 roku stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie opublikowało raport "Prześladowani i Zapomniani", z którego wynika, że w 2012 r. 105 tysięcy chrześcijan straciło życie tylko z powodu wiary w Jezusa, a 200 milionów żyje w krajach, gdzie nie wolno im swobodnie wyznawać swojej wiary. Wśród przyczyn takiego stanu rzeczy znalazły się: islam wojujący, radykalny hinduizm i buddyzm czy dyktatorskie reżimy. Autorzy omawiają prześladowania chrześcijan pod kątem politycznym, socjalnym, religijnym i co niezmiernie ważne, zarówno globalnym, jak i przedstawiają historie wielu ofiar.

Ja chciałabym dziś zwrócić uwagę przede wszystkim na prześladowania w Iraku. W ostatnich dniach dochodzą stamtąd wstrząsające informacje. Książka pomoże z pewnością w zrozumieniu przyczyn takiego stanu rzeczy, które media albo pomijają, albo bagatelizują...

"Kościół w Iraku znajduje się w stanie kryzysu z powodu trwających od dziesięciu lat brutalnych prześladowań. Obalenie rządów dyktatorskich Saddama Husajna oraz świeckiej partii Baas (Partii Odrodzenia Arabskiego) rozpętało bezwzględna kampanię czystek religijnych skierowanym przeciwko starożytnym wspólnotom chrześcijańskim w Iraku. (...) Od roku 2003 az dwie trzecie z około 1,5 miliona irakijskich chrześcijan wyznania chaldejskiego i ormiańskiego Kościoła prawosławnego, jak również część protestantów uciekła do Syrii, Jordanii oraz innych, bardziej odległych miejsc". (s.266)

Irak od lat jest pogrążony w chaosie. Światowe media dopiero dziś wspominają o krwawych prześladowaniach. Tymczasem jednym z najbardziej brutalnych aktów przemocy był atak na katedrę w Bagdadzie (31 października 2010 r.). Islamscy terroryści podczas Mszy świętej zastrzelili 58 osób i ranili co najmniej 60 innych. Dziś kraj nadal spływa krwią ofiar, teraz potrzebna jest natychmiastowa pomoc.



Więcej na temat aktualnej sytuacji w Iraku przeczytasz tutaj:
(www.gpch.pl/irak).


Anna M.

Art. 53 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej:

1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.
2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    6
  • Przeczytane
    4
  • Posiadam
    2
  • 2014
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Prześladowani. Przemoc wobec chrześcijan


Podobne książki

Przeczytaj także