Frenetyczna Francja

Terry Deary Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Strrraszna Historia literatura dziecięca
France
Małgorzata Fabianowska
Strrraszna Historia
Burbonowie Rewolucja Francuska Ludwik XVI Maria Antonina

Na półkach: , , , ,

Przekazanie historii w humorystyczny i straszny sposób, opierający się na wyborze pikantnych szczegółów z podanych zagadnień, które na pewno zauroczą młodego czytelnika. Mamy, więc opisy, zagadki, rysunki, poematy, listy.
Frenetyczna Francja: okrutni władcy, katarzy, lekarze, wojna stuletnia, rola kobiet, rewolucje francuskie, niezwykli władcy i władczynie, rządy Richelieu,...

2049

Historia kryje w sobie wiele tajemnic. Zwłaszcza ta odległa i dotycząca ludów, które wygięły. Tak jest w przypadku Inków, których kultura nas z jednej strony zachwyca, a z drugiej przeraża, a kolejne odkrycia wprowadzają w zdumienie. Ciągłe badania, wykopaliska, analizy tekstów, które dotrwały do naszych czasów pozwalają nam zbudować obraz tej wymarłej kultury i stają się...

Jedna z lepszych książeczek Terry'ego Deary'ego traktująca o historii Francji. W dzieciństwie jedna z moich ulubionych, ale dzisiaj, po przeczytaniu jej po raz pięćdziesiąty (proawdopodobnie) wychwytuję wiele niedopowiedzeń... Ale cóż, w końcu ma być to książka dla dzieci! Świetna, swoją drogą.
Jednakże po dziś dzień zastanawiam się co znaczy przymiotnik "frenetyczny"....

Gdyby tak uczyli historii w szkołach...jestem pewna że nasz kraj składał by się z samych humanistów ;)

Na razie jestem w połowie, ale zapowiada się ciekawie. Oczywiście znajdą tu się obrzydliwe ciekawostki, "suchary" Deary'ego i rysunki Browna.

Przeczytana połowa!! xD

Dyskusje