Jan Potocki. Daleka podróż

978-83-89933-25-6
Wiktor Dłuski
Jan Potocki biografia Rękopis znaleziony w Saragossie pisarz podróźnik

więcej Więcej

Dobrze wprowadza w życie Jana Potockiego, aczkolwiek stanowczo nie wyczerpuje tematu ani tegoż życia, ani kwestii powstania "Rękopisu..."

Lektura "Rękopisu..." skusiła mnie, żeby dowiedzieć się czegoś o Potockim. Wówczas wpadła mi do rąk książka Aleksandry Kroh. Autorka bardzo ciekawie i zwięźle opisuje życie Jana Potockiego. Życie pełne podróży i przygód. Po przeczytaniu wcale się już nie dziwię, że Potocki "spłodził" takie arcydzieło.

• Biblioteka domowa
  • Biografia
  • Na półce
  • Biografie, wspomnienia, pamiętniki, dzienniki, listy, rozmowy
  • 2009 Nabytki
  • Sowa Minerwy
  • Literatura polska (współczesna)

Dodaj cytat z książki Jan Potocki. Daleka podróż