Niezwykłe przygody Józefiny

Krajowa Agencja Wydawnicza
dzieci młodzież dzieciństwo
literatura dziecięca
dzieci młodzież dzieciństwo

" Niezwykłe przygody Józefiny " Władysława Orłowskiego ukazała się w 1982 roku i niestety od tamtej pory nie wznowiono jej druku.

Tytułowa postać to lalka dziewczynki o imieniu Dzidka , która przypadkiem trafia do walizki Tatusia udającego się w podróż służbową . W ten sposób ta mała , niepozorna laleczka zwiedza kolejno : Moskwę, Syberię, Brukselę i Nowy York. W tej...

Uwielbiam tą książkę! A Józefina jest cudowna, chciałabym mieć taką lalkę!

Pamiętam ją z dzieciństwa. Długo nie mogłam sobie przypomnieć tytułu, aż wreszcie znalazłam ją tutaj.
Mała laleczka dzięki różnym zbiegom okoliczności odbywa bardzo dalekie podróże, poprzez jej przygody poznajemy wiele ciekawostek z różnych miejsc świata. Pamiętam, ze spotkała Mannekena pisa siusiającego chłopca - symbol Brukseli, a część podróży przebyła w krążku sera...

• Dziecięce
  • Przeczytane w dzieciństwie