Cézanne

Okładka książki Cézanne
Silvia Borghesi Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. Seria: Klasycy Sztuki sztuka
sztuka
Klasycy Sztuki
Cezanne
Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
2006-01-01
2006-01-01
Anna Nermin Germeyan
Paul Cézanne malarstwo post-impresjonizm

Okładka książki Rafael Stefano Peccatori, Stefano Zuffi
Ocena 6,4
Rafael Stefano Peccatori, ...
Okładka książki Marc Chagall 1887-1985. Malarstwo jako poezja Rainer Metzger, Ingo F. Walther
Ocena 6,7
Marc Chagall 1... Rainer Metzger, Ing...

Paul Cezanne (1839-1906) należy do najwybitniejszych malarzy francuskich. Jego twórczość jest zaliczana do nurtu postimpresjonizmu. Już od wczesnych lat przejawiał zamiłowanie do sztuki, co nie podobało się jego ojcu. Zgodnie z jego wolą zapisał się na studia prawnicze, jednak później je porzucił i zaczął malować obrazy. Przez wiele lat przyjaźnił się z Emilem Zolą i Camillem Pissaro. Zola specjalizował się głównie w pejzażach, martwych naturach i porterach, zaś wiele z jego obrazów zdobi ściany najbardziej znanych muzeów na świecie.

W książce tej autorka opisała najważniejsze fakty dotycząca oraz twórczości życia Cezanne'a, a także poddała dogłębnej i kompleksowej analizie kilkanaście jego dzieł. Wszystko opisane jest w sposób zrozumiały i przystępny. Dodatkowo książka opatrzona jest zdjęciami obrazów Cezanne'a i innych autorów, które są wykonane w bardzo dobrej jakości. Warto przeczytać.

"Każdemu z nas zależy, aby zachować tę jedyną rzecz, która jest istotna - własne wrażenie." ~ Camille Pissarro

Dodaj cytat z książki Cézanne