Mój Cohen

Maciej Zembaty Wydawnictwo: Agencja Artystyczna MTJ Seria: Bardowie świata poezja
2002-01-01
1988-01-01
Agencja Artystyczna MTJ
Leonard Cohen bard piosenkarze polscy poezja kanadyjska
poezja
2002-01-01
Bardowie świata
Leonard Cohen bard piosenkarze polscy poezja kanadyjska

Nikt tak jak Zembaty nie potrafi tłumaczyć Cohena i go śpiewać.

Jest to na pewno obowiązkowa pozycja dla miłośników zarówno Leonarda Cohena, jak i Macieja Zembatego. Oprócz tekstów piosenek artysta opowiada o swoje pasji i życiu, przytaczając szereg anegdotek, które niejednokrotnie wywołują uśmiech na twarzy czytającego.
Bardzo przyjemna lektura.

Perełka. Dla wszystkich miłośników twórczości Leonarda Cohena.

To wydanie różni się znacznie od wydania Kalambur 1988. Pozbawione jest rysunków Henryka Wańka (zamiast tego - są autorstwa Łukasza Zembatego). Za to Zembaty dopisał sporo nowych rozdziałow(bo w pierwszym wydaniu historia kończy się na początku lat 80). I przetłumaczył kolejne piosenki Leonarda Cohena.
Prawdę mówiąc od pewnego czasu nie lubiłem Zembatego jako człowieka....

• Poezja
  • Literatura polska