Dzicy

literatura faktu
Roman Gołędowski
Obieżyświat
Ekwador Indianie Amazonia dżungla etnografia publicystyka amerykańska

Doskonały reportaż, który, choć zdaje się opowiadać o plemieniu hourani, jednym z ostatnich żyjących w tradycyjny sposób w amazońskiej dżungli Ekwadoru, bardziej chyba mówi o nas - przedstawicielach tzw. cywilizacji zachodu. Losy hourani opowiedziane są przez ich strceńczą walkę z amerykańskimi koncernami naftowymi, które w grabieżczy sposób eksplolatując złoża ropy na...

Joe Kane opisuje przebieg nierównej walki pomiędzy indiańskimi plemionami a kompaniami naftowymi, które od lat w sposób rabunkowy wydobywają ropę na ich terenie. Obok przygód autora w amazońskiej dżungli, przedstawiane są postacie zaangażowane w tę zawikłaną, polityczną grę.

Dyskusje

• Amazonia