Zapach Afryki

Okładka książki Zapach Afryki Matylda Pniewska, Dominika Szczechowicz, Anna Tryc
Okładka książki Zapach Afryki
Matylda PniewskaDominika Szczechowicz Wydawnictwo: Medium reportaż
reportaż
Medium
1997-01-01
1997-01-01
83-86755-65-2
Afryka

Trzy studentki opowiadają o swojej podróży po Afryce. Nie jest to jedna, ciągła historia, a zlepek krótkich epizodów z życia na Czarnym Lądzie. Głównie Matylda opowiada o swoich przygodach, o spotkanych ludziach, o pierwszych doświadczeniach (nurkowanie, wyprawa w poszukiwaniu lwów czy skok na bungi),o sposobach podróżowania po Afryce. Ania i Dominika snują kilka opowieści, m.in. o wyprawie na Kilimandżaro, o walce z pawianami, o problemach tego świata.
Fajne te historie. Wolę styl pisania Kingi Choszcz czy Marka Kamińskiego i pamiętnikarski opis podróży, ale taka lektura też daje mnóstwo przyjemności i wzbogaca wiedzę. Życzyłabym sobie więcej fotografii...

To książka, od której wiele lat temu zaczęła się moje podróżnicza pasja. Jestem ogromnie wdzięczna jej autorkom za otworzenie oczu, wówczas jeszcze młodziutkiej czytelniczce, na piękno Afryki, podróżowania, poznawania nowego.

• 2011
  • Afryka