Dynastia Romanowów

Rosja dynastia Romanov
historia
Grzegorz Wiśniewski, Janina Chodera, Anna Grobicka
Rosja dynastia Romanov

Praca, a właściwie zbiór prac, prezentująca nam członków dynastii Romanowów rządzących Rosją od 1613 do 1917 r. (plus patriarcha Filaret ojciec pierwszego Romanowa na tronie carskim).
Z powodu braku jakichkolwiek biografii, dostępnych w języku polskim, części przedstawicieli dynastii zaprezentowanych w wyżej wymienionej publikacji praca tym bardziej cenna.
Słabością jest...

O władcach z dynastii Romanowów. Każdy władca ma swój rozdział pisany przez innego autora, którzy chcą pokazać z innej strony niż zostali zapamiętani, bardziej z pozytywnej strony. Dobrze się czyta.

• Rosja
  • Biografie
  • Historia
  • Romanowowie
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Dynastia Romanowów
  • Rosyjskie
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Dynastia Romanowów