Wszystko jest po coś

Non Fiction
literatura faktu
978-83-626-3900-7
wywiad dziennikarz Krzysztof Ziemiec poparzenie rozmowa

Przeczytana tuż przed pandemią koronawirusa przez co wydźwięk tytułu nabrał nowego znaczenia. Czyta się szybko i skłania do przemyśleń.

wzruszająca; prostolinijne wyznania Autora

Mam wrażenie, że autorce brakowało pomysłu na przeprowadzenie wywiadu i ciekawe poprowadzenie rozmowy. Gdyby Pan Krzysztof Ziemiec odpowiadał na same bez pytania, bez odbiegania od tematu pytania, książka byłaby po prostu nudna albo wyglądała jak ankieta z jednozdaniowymi odpowiedziami...

Choć wszędzie Bóg, wdzięczność i radość z Nowego życia, to źle się nie czyta. Może każdy po takim doświadczeniu zaczyna inaczej patrzeć na świat. Plus za przyznanie się do tego, że póki żadna tragedia nas nie dotknie, to nie doceniamy tego co mamy.

Opowieść o walce o życie i zdrowie, zmaganiu się ze swoimi słabościami, poszukiwaniu sensu życia. Daje nadzieję na to, że nawet jeśli coś wydaje się niemożliwe do spełnienia, trzeba uparcie do tego dążyć i nie poddawać się.

Dziękuję Panie Krzysztofie za wszelkie słowa które pocieszaja gdy ktoś przezywa podobne historie. O nich trzeba mówić dla innych. Choć mam pewien niedosyt, bo nie znalazlam odpowiedzi na niektóre pytania.

Książka jest dobra. Ciekawa. Dobrze się czyta. Może zainteresować. Jest to wywiad z dziennikarzem Krzysztofem Ziemcem, który przed kilkoma laty uległ poważnemu wypadkowi. Opowiada o wypadku, kolejnych etapach leczenia, wsparciu rodziny i o wartościach jakie wyniósł z domu.

Jeszcze bardziej polubiłam Krzysztofa Ziemca po przeczytaniu tej książki i jestem pewna, że opowiadając o swoim życiu nie jest, jak sądzą niektórzy,celebrytą budującym swoją sławę na nieszczęściu. To człowiek prostolinijny, szczery, bardzo wrażliwy. Człowiek, który do końca pozostał wiernym wyznawanym przez siebie wartościom i który w chwilach niewyobrażalnego dla osób...

Bardzo ciekawa rozmowa dwojga znajomych. Daje do myślenia

Pokazuje czym jest cierpienie a zarazem daje nadzieję. Uczy doceniać i cieszyć się z każdej chwili,która nie jest nam dana za zawsze i nie zależy tylko od nas. Daje wiarę w każdej trudnej sytuacji.

• 2013
  • Literatura polska