Krzyż i koło. Z historii symboliki chrześcijańskiej

Boris Andriejewicz Uspienski Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria religia
978-83-7453-939-5
słowo/obraz terytoria
religia prawosławie sztuka chrześcijaństwo
religia
978-83-7453-939-5
religia prawosławie sztuka chrześcijaństwo

Jeśli uwielbiasz kulturę rosyjską, tak jak ja, to ta lektura jest wręcz niezbędna. Przedstawia jej niewielki wycinek, a konkretnie przemiany religijne w Rosji, i to z pozycji semiotyki, ale na szczęście pozbawiona jest naukowego żargonu, co jest jej ogromnym atutem.

Próbuję zrozumieć "inność" prawosławia,mistycyzm tego kościoła, symbole ( np. dlaczego używają odmiennego znaku krzyża)i dlatego sięgnąłem po "Krzyż i koło". I nie zawiodłem się. Z drugiej strony bywałem na nabożeństwach w prawosławnych cerkwiach w Rumunii i nie wiem, czy to nie lepsza forma zrozumienia "innego".

• Studia v.2
  • Chrześcijańskie spekulacje, dzieje i okolice
  • Muszę zdobyć
  • Mitów obszary