Gromadka Kubusia Puchatka: Opowiada Wanda Chotomska

2004-01-01
2004-01-01
83-237-1571-8
Wanda Chotomska
Kubuś Puchatek Stumilowy Las przyjaźń dziecięce.

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Disneyowska książeczka z pięcioma bajkami o Kubusiu Puchatku, które opowiada Wanda Chotomska zawiodła moje oczekiwania. Grafika wydała mi się bardzo sympatyczna, na każdej stronie fajne obrazki, nie za dużo, nie za mało, typowe spod kreski Disneya. Za to z tekstem znacznie gorzej. Każda bajka była zbyt dydaktyczna, w niedobrym tego słowa znaczeniu. Zdania sprawiały wrażenie niezgrabnych, czasem za trudnych dla małych dzieci. Treść była dość sztuczna, nieadekwatna do bajek o Kubusiu, np. ciastka bez jajek i cukru, do ozdoby. Sądzę, że bajki o misiu o bardzo małym rozumku raczej są w innej konwencji. Hmmm... jestem zawiedziona. Te bajki w moim odczuciu nie pasowały do pierwotnych postaci.

Bardzo sympatyczna książeczka!
Bez jakichś wymuszonych, wciskanych co chwilę tekstów z oryginalnego Kubusia, a jednak utrzymana w konwencji.
Dobrze się czyta, miło ogląda obrazki, a po każdym rozdziale czeka na nas jakiś fajny pomysł aktywujący dzieci.
W zalewie "pseudokubusiowej" literatury ta wyróżnia się jakością i pomysłem.
Polecam wszystkim małym kubusiomiłośnikom.

Bardzo sympatyczna książeczka!
W zalewie "pseudokubusiowej" literatury ta wyróżnia się jakością i pomysłem.
Polecam wszystkim małym...

Dodaj cytat z książki Gromadka Kubusia Puchatka: Opowiada Wanda Chotomska