Ścieżka najmniejszego oporu. Jak stać się siłą twórczą we własnym życiu

Okładka książki Ścieżka najmniejszego oporu. Jak stać się siłą twórczą we własnym życiu Robert Fritz
Robert Fritz Wydawnictwo: Ścieżki Mocy poradniki
poradniki
The Path of Least Resistance: Learning to Become the Creative Force in Your Own Life
Ścieżki Mocy
2023-11-06
2023-11-06
Anna Kaszyc

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Robert Fritz jest amerykańskim kompozytorem, filmowcem i konsultantem, który w swojej książce przedstawia oryginalną koncepcję tworzenia jako sposobu realizacji celów i marzeń. Autor opiera się na swoim doświadczeniu artystycznym i biznesowym, aby pokazać, jak każdy z nas może stać się twórcą własnego życia, zamiast być ofiarą okoliczności lub nawyków.

Książka składa się z trzech części. W pierwszej części autor wyjaśnia, czym jest ścieżka najmniejszego oporu i jak wpływa ona na nasze działania i rezultaty. Fritz twierdzi, że nasze życie płynie ścieżką najmniejszego oporu, która jest określona przez pewne struktury, takie jak przekonania, wzorce, nawyki czy relacje. Te struktury mogą być sprzyjające lub przeszkadzające naszym celom, a jeśli chcemy zmienić kierunek naszej ścieżki, musimy zmienić te struktury.

W drugiej części autor przedstawia zasady procesu twórczego, który pozwala nam kreować życie, jakiego pragniemy. Fritz opisuje, jak tworzyć rezultaty, które są zgodne z naszą wizją, jak wybierać cele, które są dla nas istotne, jak radzić sobie z problemami i przeszkodami, jak rozwijać postawę twórczą i jak korzystać z mechanizmu napięcia strukturalnego, który napędza nas do działania.

W trzeciej części autor podsumowuje swoją koncepcję i zachęca nas, abyśmy traktowali swoje życie jako dzieło sztuki, które możemy tworzyć według własnego pomysłu i gustu.

„Ścieżka najmniejszego oporu” jest książką niezwykle inspirującą i pouczającą. Autor pisze w prosty i przystępny sposób, ilustrując swoje tezy licznymi przykładami i anegdotami. Książka nie jest typowym poradnikiem, który daje gotowe recepty i ćwiczenia, ale raczej prowokuje do refleksji i zmiany perspektywy. Książka może być pomocna dla każdego, kto chce osiągnąć swoje cele, rozwijać swoją kreatywność i cieszyć się życiem.
Polecam tę książkę osobom, które szukają nowego spojrzenia na proces tworzenia i realizacji marzeń.

Książka składa się z...