13 wzorców dobrej komunikacji i relacji. Analiza transakcyjna w praktyce

Okładka książki 13 wzorców dobrej komunikacji i relacji. Analiza transakcyjna w praktyce Monika Dawid-Sawicka, Elżbieta Stelmach
Monika Dawid-SawickaElżbieta Stelmach Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wolters Kluwer Polska
2023-01-13
2023-01-13

Okładka książki Wybrakowani, bezwartościowi, wadliwi. Zmień autodestrukcyjne przekonania dzięki technikom terapii schematów oraz ACT Patrick Fanning, Michael Greenberg, Matthew McKay
Wybrakowani, b... Patrick Fanning, Mi...
Okładka książki Ogarnij stres i żyj na luzie Martha Davis, Elizabeth Robbins Eshelman, Matthew McKay
Ogarnij stres ... Martha Davis, Eliza...
Okładka książki Co ci się przydarzyło? Bruce D. Perry, Oprah Winfrey
Co ci się przy... Bruce D. Perry, Opr...

Lubię wracać do ulubionych książek i czytać je ponownie. z przyjemności czytania. To jest również książka, do której się wraca. I do której należy wracać. Do tej pory przeczytałem ją dwa razy i do końca tego roku zapewne zrobię to jeszcze raz.
Przyjemność jest co najmniej podwójna: nie tylko z samego śledzenia wątku, który autorki rozwijają i dostarczają luźnym językiem niepozbawionym humoru, ale również z możliwości przyswajania sobie treści. Autorki w swobodny sposób wprowadzają nas w świat analizy transakcyjnej, zapoznają nas z jego istnieniem i pozwalają nam zacząć w nim funkcjonować.
Właśnie po to do tej książki warto wracać: pozwala nam udoskonalać swoje umiejętności komunikacyjne i sposoby budowania relacji (zarówno prywatnych, jak i pracowych). A udoskonalanie to proces, który należy powtarzać. Zachęcam Was do przeczytania tej książki, a potem powrotu do niej po pewnym czasie: żeby zobaczyć, co w tym czasie już wprowadziliśmy w nasze codzienne funkcjonowanie, a co jeszcze chcielibyśmy sobie przyswoić i uczynić częścią własnego dobrego i skutecznego warsztatu komunikacyjnego.
A to będzie duży krok przyczyniający się do rozwoju kariery zawodowej (pracując jako coach kariery, z klientami wykorzystuję wiedzę przyswojoną z lektury tej książki).

Od dłuższego czasu Analiza Transakcyjna nie tylko jako koncepcja psychologiczna, ale też narzędzie rozumienia ludzi i relacji co raz mocniej pukała do moich drzwi. Czytałam wiele pozycji, jednak dopiero „13 wzorców dobrej komunikacji i relacji. Analiza transakcyjna w praktyce” w sposób bardzo przyjazny i praktyczny wyjaśniło mi 13 konstruktów AT zarówno w teorii jak i na przykładach z życia wziętych, a co najważniejsze dało wskazówki jak w praktyce biznesowej wykorzystać tę wiedzę by komunikacja była zdrowa i efektywna.

Autorki bardzo merytorycznie i praktycznie przedstawiły wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z tematyką Analizy Transakcyjnej. Książka otwiera niesamowicie oczy na nasze codzienne wzorce komunikacyjne, jak łatwo możemy wpadać w różne gry i pułapki relacyjne. Zawarte w niej doświadczenie autorek jest bezcenne, ponieważ pokazuje jak zebraną wiedzę można przełożyć na codzienną praktykę.
Książka może być doskonała dla początkujących jak i dla tych co znają zagadnienia AT.

Bardzo polecam książkę!

• Do kupienia
  • 3.1.1. Posiadam
  • Mózg
  • Psychologia - rodzina, więź, komunikacja
  • 1.2.6. Zaczęte
  • Naukowe
  • Bardzo chcę przeczytać

Dodaj cytat z książki 13 wzorców dobrej komunikacji i relacji. Analiza transakcyjna w praktyce