GTO: Great Teacher Onizuka #7

Okładka książki GTO: Great Teacher Onizuka #7 Tōru Fujisawa
Okładka książki GTO: Great Teacher Onizuka #7
Tōru Fujisawa Wydawnictwo: Waneko Cykl: GTO: Great Teacher Onizuka (tom 7) komiksy
komiksy
GTO: Great Teacher Onizuka (tom 7)
ジー ティー オー 7
Waneko
2023-01-21
2005-05-01
9788382420319
manga komedia shounen komiksy szkoła nauczyciel okruchy życia Ecchi dramat

Okładka książki Król wilków Buronson, Kentarō Miura
Król wilków Buronson, Kentarō M...
Okładka książki Morfina Chika Adachi, Kumiko Saiki
Morfina Chika Adachi, Kumik...
Okładka książki The Breaker t. 2 Geuk-jin Jeon, Jin-Hwan Park
The Breaker t. 2 Geuk-jin Jeon, Jin-...

Onizuce przyjdzie się zmierzyć nie tylko z dokuczliwymi uczniami, ale również nieprzychylnymi współpracownikami w gronie pedagogicznym. W 7 tomie pojawia się Urumi Kanzaki, która da naszemu Onizuce w kość.
A sposoby na uprzykrzenie mu życia ma bardzo wyszukane.
Nasz pedagog na medal potrafi jednak ustawić swoich uczniów do pionu. Co zrobi? Oczywiście coś szalonego ;P
Polecam!

A sposoby na uprzykrzenie mu życia ma bardzo wyszukane.
Polecam!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

2016

POPKulturowy Kociołek:
W końcówce poprzedniego tomu Eikichi Onizuka znalazł się w niezbyt przyjemnej sytuacji. Z kilkoma ranami postrzałowymi wylądował on w szpitalu, a piętrzące się wokół niego niedopowiedzenia doprowadzały co niektórych do szaleństwa (zwłaszcza zastępcę dyrektora). Sprawa szybko się jednak wyjaśniła, tak samo, jak zagoiły się jego rany. Ponadto z najlepszym wynikiem zdał on ważny egzamin i teraz w chwale może powrócić do szkoły. Nie wszyscy jednak z tego powrotu są zadowoleni. Część uczniów żywi do niego ogromną niechęć i są gotowi na wszystko, aby się go pozbyć. Pomocna w tym planie ma być Urumi Kanzaki, niezwykle inteligentna nastolatka, uwielbiająca niszczyć życie innym. Czy samozwańczy Najlepszy Nauczyciel również stanie się jej ofiarą?

Fujisawa w Great Teacher Onizuka tom 7 kolejny raz demonstruje swoją niezwykłą umiejętność łączenia humoru i dramatu. Pozornie prosta historia skrywa dość złożoną narrację, pozwalając aby humorystyczne momenty były przeciwwagą do scen mocno nacechowanych emocjami. Autor w przemyślany sposób ukazuje różne problemy nastolatków (które ciągle są aktualne),z którymi nie zawsze potrafią oni sobie sami poradzić.

Jest to ciekawie pokazane w wątku wspomnianej Urumi, z którą Onizuka będzie miał wiele szalonych problemów, ale jednocześnie za wszelką cenę będzie się starał znaleźć z nią odpowiedni kontakt. Czytelnik, przewracając kolejne strony mangi, mocno zastanawia się nad poczynaniami dziewczyny i powodami takiego jej zachowania. W tomiku jest więc również nutka tajemniczości, która napędza ciekawość odbiorcy.

Jeśli chodzi o tempo części siódmej, to utrzymuje ono odpowiednią równowagę pomiędzy momentami skupiającymi się na postaciach, scenami komediowymi i rozwojem fabuły. Płynne przechodzenie pomiędzy tymi elementami scenariusza jeszcze bardziej angażuje odbiorcę i nie pozwala mu się oderwać od lektury mangi, aż nie zobaczy on ostatniej strony....

POPKulturowy Kociołek:

Po przejmującym finale poprzedniej części można by pomyśleć , że kolejny tom nie będzie już taki fascynujący. Nic bardziej mylnego. Tym razem Onizuka musi poradzić sobie z niesforną i przebiegłą uczennicą. Dziewczyną, która terroryzuje całą szkołę doprowadzając nauczycieli do rozpaczy. Oprócz cynicznej nastolatki Onizuka ma na karku swoich kolegów na karku, którzy nie mogą pogodzić się z nieoczekiwanym sukcesem nauczyciela "z przypadku". W finale siódmej części na czytelnika czekają niespodziewane zwroty akcji, a tragizm sytuacji miesza się często z perwersyjnym komizmem.

Onizuka spotyka na swojej drodze godną przeciwniczkę. Czy Urumi Kanzaki złamie najlepszego nauczyciela na świecie?

Siódmy tom Great Techer Onizuka rozpoczyna się w szpitalu. Eikicho został postrzelony podczas ratowania jednej ze swoich uczennic. Mimo to bohater zaliczył egzamin gimnazjalisty z idealnym wynikiem. Onizuka nie ma jednak za dużo czasu na cieszenie się tytułem bohatera i zdobywanie pochwał od uczniów, innych nauczycieli i mediów.
Okazuje się, że mimo wszystkich sukcesów młody nauczyciel wystawiany jest na kolejne próby. Tym razem wyzwaniem jest niezwykle kusząca dziewczyna, którą Eikichi spotyka pewnego wieczoru. Czy jest ona syreną mającą doprowadzić nauczyciela do zguby?

Okazuje się, że mimo wszystkich sukcesów...

Poprzednie tomy bardzo mi się podobały.
Nim sięgnąłem po tom 7 miałem chwilę przerwy od Gto i czuję drobne zmęczenie materiału.
Gagi o patrzeniu na cycuszki, zbereźne przebieranki Onizuki, ucieczki przed policją lub członkami gangu.
Robi się to trochę monotonne. Ale...
pojawia się nowa uczennica która ma IQ na poziomie Ray'a z the Promised Neverland, do tego podobny poziom psikusów.
Pojawia się wątek zauroczenia Kunia i to jest coś co mi się bardzo spodobało, liczę na to że w 8 tomie Kunio będzie miał więcej miejsca dla siebie i swojej miłości bo może to być równie piękna historia jak w przypadku głupiutkiej Tomoko.

Poprzednie tomy bardzo mi się podobały.
Robi się to trochę monotonne. Ale...

SZKOLNE SZALEŃSTWO

Kiedy mówisz człowiek
To brzmi dumnie w mowie
Lecz ogarnąć idzie kiepsko
Co potrafi dziecko
Ale panie nawet gdzie tam
Co może kobieta
- Elektryczne Gitary

„GTO”. No świetne to było lata temu, ale choć zdziadziałem już i może wyrosłem z tego i owego, świetne jest nadal. A co więcej dzięki temu też zaczęły się powroty innych mang od Waneko sprzed lat. Bo i „Cześć, Michael!” wraca, i „Pradise Kiss” ma znów gościć na naszym rynku. A jeszcze parę tytułów śmiało mogłoby do nich dołączyć. Ale nie o tym, a o nowym „GTO” miałem pisać, więc piszę. A tomik to świetny, nieco szalony – kłopoty, wpadki, gady, także prehistoryczne widać na kadrach (sami przekonacie się o co chodzi) – a na koniec to już w ogóle iście morderczy jest. Xzyta się to znakomicie, śmieje się co chwilę, ani chwilę za to nie nudzi. A choć głupkowate bywa i to bardzo, głupie nigdy nie jest.

Onizuce nie poszło tak, jakby tego chciał. Egzamin napisać się udało, ale… No cóż, teraz leży sobie w szpitalu, w ciężkim stanie i choroba wie, co z tego będzie. A tymczasem w szkole też nie jest dobrze, bo na dyrektorkę czekają potyczki i mediami, i z Uchiyamadą, i jeszcze rodzice Hidemi wtrącają swoje. Dzieje się dużo, ale czym to się skończy? A tu jeszcze na horyzoncie czai się… śmierć!

SZKOLNE SZALEŃSTWO

Kiedy mówisz człowiek
To brzmi dumnie w mowie
Lecz ogarnąć idzie kiepsko
Co potrafi dziecko
Ale panie nawet gdzie tam
Co może kobieta
- Elektryczne Gitary

Pozwolę sobie napisać to samo, co pod poprzednim tomem. Niebanalna, kontrowersyjna i zabawna. Gorąco polecam, świetna do pośmiania się i zrelaksowania ;)

Na półkach: , , , , , ,

Powiem tyle: Urumi Kanzaki. ♥