Zespół zaczyna się od Ciebie

Studio Emka
2021-03-10
2021-03-10
Krzysztof Krzyżanowski
rozwój osobisty przywództwo lider zarządzanie zespołem

Czytając książkę „Zespół zaczyna się od Ciebie” miałem wrażenie, że została ona napisana dla ludzi otwartych na inne osoby. Autor udowadnia tą książką, że współpracując z innymi i stosując się do jego rad, mamy szanse realizować założone przez nas wcześniej cele. Książka napisana prostym i rozważnym językiem. Wiele ciekawych wiadomości można się z niej dowiedzieć, potrzeba tylko dobrej woli i otwartego umysłu. Pozytywne podejście do świata i samodoskonalenie się przez całe życie, to są moje wnioski do zastosowania przeze mnie po lekturze tej książki. Czytając takie książki jak ta starajmy się przyswajać jak najwięcej informacji, które okażą się przydatne w naszym rozwoju osobistym.

#515 - Zespół zaczyna się od Ciebie - Michael G. Rogers - Wydawnictwo Studio EMKA
#75/52/2021

Książka ma 168 stron, swoją premierę miała dnia 10.03.2021 roku i jest to poradnik z kategorii biznes.

Składa się ona z 6 rozdziałów - 6 prostych wskazówek, które zmienią członków zespołu z dobrych we wspaniałych:
1. Okazuj bezinteresowność.
2. Bądź osobą godną zaufania.
3. Zachowuj skromność.
4. Przejawiaj pozytywne wartości.
5. Traktuj innych szacunkiem.
6. Dąż do wielkości.

Książka ma wydanie, takie, jak bardzo lubię w poradnikach - wyróżnienia, ramki, cytaty - to wszystko pomaga łatwiej przyswajać wiedzę.

Nie brakuje tutaj także bardzo pomocnych ćwiczeń praktycznych.

Jak dla mnie absolutnym fenomenem tej książki jest znajdujący się na końcu Formularz samooceny - Jakim członkiem zespołu jesteś ?

"Odpowiedzialni członkowie zespołów nie tylko przyznają się do błędów i robią wszystko, by ich nie powielać - przejawiają także proaktywność. Rozumieją, że każda z osób należących do grupy jest częściowo odpowiedzialna za realizację celów zespołu i jego sukcesy."

Bardzo dziękuję za książkę Wydawnictwo Studio EMKA i serdecznie ją polecam.

#75/52/2021

1. Okazuj bezinteresowność.
2. Bądź osobą godną zaufania.
3....

Książka wartościowa dla osób budujących zespół lub stających się jego częścią.
Doświadczeni w pracy zespołowej znajdą tutaj ciekawe, życiowe przykłady.

Książka wartościowa dla osób budujących zespół lub stających się jego częścią.
Doświadczeni w pracy zespołowej znajdą tutaj ciekawe, życiowe przykłady.

• Nieciekawe/ słabe merytorycznie/ przejrzałam pobieznie
  • Papierowe
  • Przeczytam jeśli będę miał czas
  • Chcę przeczytać (Biznes, Sukces)

Michael G. Rogers Zespół zaczyna się od Ciebie Zobacz więcej