Żółte Wody - Korsuń

Okładka książki Żółte Wody - Korsuń
Witold Biernacki Wydawnictwo: Attyka Seria: Ars Belli historia
500 str. 8 godz. 20 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Ars Belli
Wydawnictwo:
Attyka
Data wydania:
2021-03-31
Data 1. wyd. pol.:
2021-03-31
Liczba stron:
500
Czas czytania
8 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788389487667
Tagi:
powstanie chmielnickiego kozackie wojny wojskowość staropolska
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
8,2 8,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
8,2 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
100
2

Na półkach:

Świetna rzecz dla fanów wojskowości. Autor zamieścił oprócz wyczerpujących opisów bitew rozdziały omawiające wojskowość stron konfliktu. Styl bardzo przyjemny, przypadnie do gustu nawet niedzielnym czytelnikom.

Świetna rzecz dla fanów wojskowości. Autor zamieścił oprócz wyczerpujących opisów bitew rozdziały omawiające wojskowość stron konfliktu. Styl bardzo przyjemny, przypadnie do gustu nawet niedzielnym czytelnikom.

Pokaż mimo to

avatar
807
690

Na półkach:

Kilkanaście lat temu Witold Biernacki wydał swoją książkę opisującą tytułowe starcia w Wydawnictwie Bellona w serii "Historyczne Bitwy". Tym razem mamy do czynienia z rozszerzonym wydaniem tej pracy uzupełnionym o najnowszą literaturę poświęconą między innymi ukraińskim badaniom archeologicznym, dzięki którym udało się ustalić miejsce starcia pod Żółtymi Wodami. Trzeba docenić to podejście autora, bo jak się ostatnio przekonałem wznowienie pracy po kilkunastu latach wcale nie oznacza uzupełnienia tematu o najnowsze ustalenia historyków. Witold Biernacki w swojej książce opisuje genezę powstania Chmielnickiego, plany wojny tureckiej Władysława IV, wyprawy Koniecpolskiego i Wiśniowieckiego w 1647 roku, sytuację na Ukrainie w omawianym okresie, wojskowość Rzeczypospolitej, Kozaków i Tatarów oraz oczywiście tytułowe starcia i wydarzenia które nastąpiły po bitwie pod Korsuniem. Poza dwoma bitwami przeanalizowano też dość dokładnie działalność Mikołaja Potockiego w pierwszych dniach powstania, zwracając uwagę na jego charakter, problemy z alkoholem, ale też częściowo biorąc go w obronę i nie obarczając go całkowicie za poniesione klęski. Książka zwiera osiem kolorowych map oraz aneksy, w których zawarto źródła dotyczące powstania Chmielnickiego, a także bitew pod Żołtymi Wodami i Korsuniem.

Kilkanaście lat temu Witold Biernacki wydał swoją książkę opisującą tytułowe starcia w Wydawnictwie Bellona w serii "Historyczne Bitwy". Tym razem mamy do czynienia z rozszerzonym wydaniem tej pracy uzupełnionym o najnowszą literaturę poświęconą między innymi ukraińskim badaniom archeologicznym, dzięki którym udało się ustalić miejsce starcia pod Żółtymi Wodami. Trzeba...

więcej Pokaż mimo to

avatar
909
12

Na półkach:

Pierwsza edycja tej publikacji ukazała się w niszowym wydawnictwie w 2000 r. Dwa kolejne wydania (2004, 2008) wyszły już w bellonowskiej serii 'Historyczne Bitwy'. Niniejsze wydanie jest dobrym przykładem, jak powinno wyglądać podejście autorów do drugich wydań swoich prac. Niniejsza edycja różni się nie tylko zmienionym wydawcą, Bellonę zastąpiła szanowana oficyna Attyka, ale również, co cieszy, poszerzoną w porównaniu do pierwowzoru treścią. To ostatnie było nawet wskazane. W ciągu ostatnich kilkunastu lat, jakie minęły od wydania tej książki, pojawiły się nowe ustalenia dotyczące obu bitew (znaczna ich część jest zasługą archeologów i historyków z Ukrainy). Autor, jak sam zaznaczył we wstępie, w miarę swoich możliwości poszerzył swoją pracę nie tylko o wyniki badaczy ukraińskich, ale również te źródła i inne opracowania, które się w tym czasie ukazały. Dzięki temu jego książka uległa znaczącemu rozbudowaniu pod kątem objętościowym. Publikacja liczy sobie aż 499 stron tekstu, z czego 347 s. tekst główny 347, a 113 s. aneksy. Na ich łamach autor skrupulatnie przedstawił przyczyny i przebieg początek powstania Bohdana Chmielnickiego. W wielu miejscach, m.in. w części o bitwie nad Żółtymi Wodami czy przy omówieniu wojskowości tatarskiej, rozwinął, zmienił bądź poprawił swój dotychczasowy pogląd. Niektórzy będą kręcić nosem i z różnych, mniej lub bardziej ważnych, powodów nie zdecydują się na zakup drugiego wydania. Bądź będą mieli specyficzne uwagi. Myślę jednak, że nowa edycja 'Żółtych Wód - Korsunia 1648' m.in. za pracę jaką włożył autor przy jej pisaniu czy dobry styl pisarski. Przede wszystkim jednak za poważne potraktowanie czytelnika. Ten bowiem otrzymał nie tylko ponownie opublikowany 'stary' tytuł, ale ciekawe i wartościowe wznowienie.

Pierwsza edycja tej publikacji ukazała się w niszowym wydawnictwie w 2000 r. Dwa kolejne wydania (2004, 2008) wyszły już w bellonowskiej serii 'Historyczne Bitwy'. Niniejsze wydanie jest dobrym przykładem, jak powinno wyglądać podejście autorów do drugich wydań swoich prac. Niniejsza edycja różni się nie tylko zmienionym wydawcą, Bellonę zastąpiła szanowana oficyna Attyka,...

więcej Pokaż mimo to

Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Żółte Wody - Korsuń


Reklama

Ciekawostki historyczne

zgłoś błąd