Wesołe rymowanki na wieczory i poranki

Okładka książki Wesołe rymowanki na wieczory i poranki Dominika Tomaszek-Semik
Okładka książki Wesołe rymowanki na wieczory i poranki
Dominika Tomaszek-Semik Wydawnictwo: Psychoskok literatura dziecięca
54 str. 54 min.
literatura dziecięca
Psychoskok
2020-09-04
2020-09-04
54 min.
9788381196895
rymowanki wierszyki dla dzieci zwierzęta

Zwierzęce rymy ;)

„Wesołe rymowanki na wieczory i poranki” autorstwa Dominiki Tomaszek-Semik to zbiór wesołych, rymowanych historyjek dedykowanych najmłodszym. Ich głównymi bohaterami będą zwierzęta i rośliny, które swoimi perypetiami udowodnią, że każde postępowanie ma swoje konsekwencje, a wady charakteru – jeśli nic się z nimi nie robi – mogą doprowadzić do naprawdę nieciekawych efektów.

Rymowanych opowieści znajdziemy w zbiorze aż 17. Ich bohaterami będzie m.in. niesforna kurka, przyjazna innym, ale odrzucona osa, towarzyski szczurek, dwie diametralnie różniące się charakterem sosny, zarozumiała róża, uparty osiołek, grzybek muchomorek, a także ślimak chcący za wszelką cenę uciec z domu.

Wiersze autorki przedstawiają zwierzaki i rośliny jako istoty bardzo podobne do ludzi – wszystkie mówią ludzkim głosem i przejawiają typowo ludzkie zachowania oraz emocje jak złość, zarozumialstwo, miłość, spryt, przebiegłość i smutek. Dzięki bardzo obrazowym przykładom i wyraźnym staraniom autorki o to, aby każda historyjka miała swój morał, dzieci mogą w efekcie zrozumieć bardzo wiele z zakresu przyczyn i znaczenia pojawiających się w życiu każdego z nas zachowań i emocji.

Poza istotnym przesłaniem w formie morału każda historyjka to także interesująca i nierzadko zabawna opowieść, która zainteresuje praktycznie każde ciekawe świata dziecko. Całość uzupełniają kolorowe i bardzo ładnie prezentujące się ilustracje, które czynią z książeczki bardzo mile widzianą na dziecięcej półce lekturę.

Polecam.

Dziękuję Wydawnictwu Psychoskok za egzemplarz recenzencki.

#WesołeRymowankiNawieczoryIPoranki #Psychoskok #DominikaTomaszekSemik

Zwierzęce rymy ;)

• Współpraca

Dodaj cytat z książki Wesołe rymowanki na wieczory i poranki