Łowca nastolatek

2020-07-29
2020-07-29
Trójmiasto dyskoteki kluby nastolatki seks Zatoka Sztuki Krystek

„Krystek”. Król imprezowego Trójmiasta

Nie mieści mi się to w głowie. Bardzo potrzebna książka.

Nie mieści mi się to w głowie. Bardzo potrzebna książka.

Postanowiłam poznać szczegółowo historię, której finał miał miejsce w tym roku. Chciałam wiedzieć, co przyczyniło się do wyroku skazującego i jakie wydarzenia miały miejsce w przeszłości. Czy książka zaspokoiła moją ciekawość?

'Żyje bo wciąż kogoś kocha. Nie można żyć gdy nikogo się nie kocha.'

Czternastoletnia dziewczynka rzuca się pod pociąg. Okazuje się, że przed śmiercią spotykała się z dorosłym, dużo starszym od siebie mężczyzną. Kim był? I dlaczego doprowadził do samobójstwa nastolatki?

W książce poznajemy historię Krystka i klubu o nazwie Zatoka sztuki. O jednym i drugim swego czasu było głośno, a w telewizji można było zobaczyć wiele reportaży. Poznajemy wiele wątków i relacji z wydarzeń z przeszłości.

'(...) Zakończyłem ten tekst słowami: "Z zebranych przez śledczych dowodów wynika, że w większości przypadków ich [czyli ofiar] jedyną winą było to, że były dziećmi".'

W moim odczuciu książka skierowana jest do osób, które naprawdę są zainteresowane tematem. Ja sięgnęłam po nią z ciekawości i faktycznie w jakimś stopniu poszerzyłam wiedzę, jednak wiele treści wydawało mi się niepotrzebne. Nie zniechęcam, ale też szczególnie nie polecam. Przekonajcie się sami!

'(...) Pojawiły się pierwsze opinie sugerujące, że dziewczynka mogła zostać wcześniej zgwałcona. Powoli zaczynało do nas docierać, że ta sprawa kryje w sobie coś więcej. Że to nie jest, jak mogłoby się wydawać, kolejny wypadek na torach na Oruni.'

'Żyje bo wciąż kogoś kocha. Nie można żyć gdy nikogo się nie kocha.'

Czternastoletnia dziewczynka rzuca się pod pociąg. Okazuje się, że przed...

2069

Książka "Łowca nastolatek" Mikołaja Podolskiego zabiera nas przerażającego reportażu, który rozwiewa wątpliwości, jaka rzeczywistość nas otacza. To przerażające, dla ludzi o mocnych nerwach. Chore umysły sieją spustoszenie i ranią innych. Niestety to ludzie bez uczuć, do tego skorumpowana władza i cała reszta, którą szkoda nawet wymieniać.
Ludzie ludziom gotują taki los, a najgorsze jest to, że biorą się za niepełnoletnich.
Nawet nie wiemy ile osób cierpi blisko nas?
Ile potrzebuje pomocy?
Czasami nie widzimy, a innym razem nie chcemy widzieć.
Książkę odsłuchałam jako audiobook, warta uwagi.

Ludzie ludziom gotują taki los, a...

Dobrych kilka lat temu „sprawa Krystka” trafiła na pierwsze strony gazet. Po samobójczej śmierci nastolatki i jej nagłośnieniu przez matkę dziennikarze złapali trop. Szybko zaprowadził ich do właściciela ekskluzywnych trójmiejskich klubów. I miałem wrażenie, że od tego czasu zapał dziennikarzy śledczych do dalszego zajmowania się sprawą znacząco osłabł. Owszem nastolatki miały tam zapewniony darmowy wjazd bez sprawdzania wieku. Owszem niektóre się tam huśtały, ale to wszystko załatwiał Krystek. Może i coś tam więcej robiły, ale nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał. Padały znane nazwiska, ale szybko ktoś te newsy gumkował.

Niestety reportaż Podolskiego nie przynosi wiele więcej, oprócz tego co pojawiło się już wcześniej w mediach. Autor bije głową w mur. Omerta i najdrożsi prawnicy skutecznie działają w interesie swoich klientów. Rozwiązania zagadek nie będzie. W pamięci zostanie obraz absolutnie zdemoralizowanego kolesia, bez żadnych skrupułów krzywdzącego dziesiątki naiwnych, młodziutkich dziewczyn. No, ale jeśli Epsteinowi udało się popełnić samobójstwo akurat tego dnia, gdy w więzieniu zepsuł się monitoring, to i może Krystek robił to wszystko dla fanu.

To straszna historia która wydarzyła się naprawdę. Zmienia sposób patrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Tylko dla czytelników o mocnych nerwach.

To przerażający i rzetelny reportaż o Krystku prawdziwym królu imprezowego Trójmiasta. Miał on wielką słabość do uczennic z gimnazjum. Historia dziewczynek, które skrzywdził są do siebie bardzo podobne i zastanawiająca jest przy jego pedofilskich skłonnościach bezczynność mundurowych. Niewątpliwie jest to skrupulatnie przeprowadzone dziennikarski śledztwo. Świetna książka, obnażająca ekskluzywne sopockie kluby i oraz niektórych celebrytów. Pocieszające jest to iż wiele z wykorzystanych dziewcząt znalazło w sobie siłę, skończyły studia czy założyły rodzinę, a nie zostały diablicami. Żadna ofiara gwałtu zespołu swoimi problemami nigdy nie powinna zostać sama.

"Łowca nastolatek" to kontrowersyjny reportaż autorstwa Mikołaja Podolskiego, który wnikliwie analizuje mroczną sprawę Krystiana W. ps. "Krystek", osoby podejrzewanej o polowanie na trójmiejskie nastolatki. Historię znałam wcześniej z reportażu telewizyjnego Sylwestra Latkowskiego, zatem szoku przy czytaniu już nie było, chociaż niewątpliwie dla osób, które tej sprawy nie znają, może on szokować, a wręcz bulwersować. Reportaż ukazuje tragiczne zdarzenie - samobójstwo 14-letniej dziewczyny, która przed śmiercią spotkała się z 37-letnim mężczyzną, wspomnianym Krystkiem. Jej samobójcza śmierć staje się początkiem do dziennikarskiego śledztwa, które podąża w kierunku afery seksualnej, która łączy wiele zagadkowych wątków, takich jak dziecięca prostytucja, zaginięcie Iwony Wieczorek, mafie lekowe, Amber Gold oraz skandal z udziałem uwielbianego piłkarza.
Mikołaj Podolski wnikliwie przestawia tło całej sprawy, odkrywając czytelnikowi kulisy ekskluzywnych sopockich lokali, w tym owianej już złą sławą Zatoki Sztuki, w której celebryci wszelkiej maści z lubością się lansowali, a która była przykrywką wielu interesów z pogranicza prawa lub wręcz znajdujących się poza prawem. To tu, ale i w innych lokalach, o których mowa w książce na bramkach stali byli policjanci, a bardzo młode dziewczyny rozbierały się, by zauroczyć wpływowych gości. Autor nie unika szokujących i kontrowersyjnych opisów, takich jak podawanie sushi z ciał niektórych modelek, co tylko potęguje oburzenie czytelnika.
Przedstawiona narracja skupia się na staraniach matki zmarłej dziewczyny oraz grupy dziennikarzy, którzy prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Dążą oni do odkrycia prawdy na temat osoby, z którą dziewczyna spotkała się przed śmiercią. Śledztwo prowadzi ich do szefa "dyskotekowego królestwa", czyli właśnie Krystiana W. Wraz z rozwijającą się historią odkrywają kolejne makabryczne elementy tej przerażającej afery, której ślady prowadzą w najciemniejsze zakamarki Trójmiasta.
"Łowca nastolatek" to książka, która porusza trudne i szokujące tematy, odsłaniając oblicze, które wiele osób wolałoby nie widzieć. Podolski nie unika kontrowersji, ale w jego reportażu nie ma miejsca na nadmierne sensacyjne manipulacje. Jego podejście do tematu jest poważne i odpowiedzialne, podkreślając tym samym wagę tych zdarzeń i konieczność ich zgłębiania.
Podolski odnosi się również do innych głośnych i nierozwiązanych spraw, jak zaginięcie Iwony Wieczorek, mafii lekowej czy skandalu związanego z uwielbianym piłkarzem. To dodatkowo komplikuje układankę i wprowadza czytelnika w świat ciemnych interesów i manipulacji.
Należy jednak pamiętać, że "Łowca nastolatek" jest raportem dziennikarskim, a nie sądowym wyrokiem. Niektóre informacje i dowody przedstawione w książce mogą być kontrowersyjne lub niepełne, co może wpłynąć na subiektywne odczucia czytelnika.
Reportaż "Łowca nastolatek" to głęboko wnikliwe i przerażające spojrzenie na sprawę Krystiana W. ps. "Krystek" oraz związane z nią zagadki seksafery w Trójmieście. Mikołaj Podolski stawia czytelnika w obliczu mrocznej rzeczywistości, której istnienie wielu osób może być trudne do zaakceptowania. To książka, która z pewnością wywoła wiele dyskusji i kontrowersji, ale jednocześnie przyczyni się do zwrócenia uwagi na ważne społeczne problemy, takie jak wykorzystywanie i handel ludźmi, które wymagają naszej refleksji i działań na rzecz ich zwalczania.

Przerażająca książka. Cieszę się, że są na tym świecie ludzie, którym po prostu zależy na całkowitym wyjaśnieniu tak poważnych spraw. Autor książki postawił całe swoje życie na szali by walczyć z mafią, przekupioną policją oraz sądami.
Setki zniszczonych żyć, depresje, samobójstwa, gdzie były organy Państwa by zareagować wcześniej?

Dobra wciągająca książka. Rzuca ciekawe światło na całą sprawę i układ Sopocki.

Dobra wciągająca książka. Rzuca ciekawe światło na całą sprawę i układ Sopocki.

Pamiętam, że jako nastolatka notorycznie dostawałam ochrzan za nieposprzątany pokój, niewyrzucone śmieci lub niepozmywane naczynia.🤡 Po tej książce mam jedno jedyne pytanie: SERIO?! Gdyby ta książka powstała wcześniej, to miałabym niezbity dowód na to, że wcale nie jestem taką wyrodną córką. Oczywiście że imprezki się zdarzały, ale jakoś nigdy mnie nie korciło żeby kręcić się wokół dziwnych typów lub posiadaczy szybkich samochodów. Wracałam nie raz sama po ciemku o różnych porach, teraz w środku jestem wdzięczna losowi, że zawsze docierałam do domu.

Zaczęłam żartem, ale tak naprawdę to jedna z cięższych historii z jakimi przyszło mi się zmierzyć. Jestem pełna współczucia, lęku, niedowierzania i przerażenia. Nieliczny reportaż po który sięgnęłam z ciekawości i ani przez chwilę nie czułam się znudzona. Pan Mikołaj odwalił (jak to mawia młodzież) kawał dobrej roboty. Widać, że sumiennie i oddanie zaangażował się w tę historię, co nie było łatwe. Jego rola ma ogromne znaczenie dla wydarzeń. Wyszło jednak na to, że nie było to wystarczające. Rodziny ofiar wciąż nie wierzą w inny obrót spraw. Wieczna walka z niesprawiedliwością i nieudolnym sądami trwa, a najwyższą cenę płacą młode dziewczyny - życiem. Absurd goni absurd, a światem rządzą znajomości. Mijają się tutaj niewygodna prawda z bezkarnością.

Powiem Wam, że przez jakiś czas niekoniecznie mam ochotę wybierać się do Trójmiasta, a spacer po Monciaku już nigdy nie przebiegnie w miłej i spokojnej atmosferze. Po tę książkę powinny sięgnąć wszystkie dziewczyny i to niezależnie od wieku. Ku przestrodze.

• Audiobooki