Porwanie

Okładka książki Porwanie
Władysław KrupkaGrzegorz Rosiński Wydawnictwo: Ongrys Cykl: Kapitan Żbik (tom 13) komiksy
32 str. 32 min.
komiksy
Kapitan Żbik (tom 13)
Ongrys
2019-12-16
1970-01-01
32 min.

Patronaty LC

Okładka książki Legendy polskie Leszek Moczulski, Grzegorz Rosiński, Barbara Seidler
Ocena 5,4
Legendy polskie Leszek Moczulski, G...
Okładka książki Człowiek za burtą Władysław Krupka, Grzegorz Rosiński
Ocena 7,0
Człowiek za burtą Władysław Krupka,&n...
Okładka książki Skoda TW 6163 Jerzy Bednarczyk, Zbigniew Gabiński, Grzegorz Rosiński
Ocena 6,5
Skoda TW 6163 Jerzy Bednarczyk, Z...
Okładka książki Czarna Nefretete Anna Kłodzińska, Grzegorz Rosiński
Ocena 7,2
Czarna Nefretete Anna Kłodzińska, Gr...

Mogą Ciebie zainteresować

Okładka książki Funky Koval Maciej Parowski, Bogusław Polch, Jacek Rodek
Ocena 7,2
Funky Koval Maciej Parowski, Bo...
Okładka książki Dr Jekyll i Mr Hyde Marek Szyszko, Stefan Weinfeld
Ocena 7,2
Dr Jekyll i Mr... Marek Szyszko, Stef...
Okładka książki „Złoty” Mauritius Władysław Krupka, Bogusław Polch
Ocena 6,3
„Złoty” Mauritius Władysław Krupka,&n...
Okładka książki Czarna Nefretete Anna Kłodzińska, Grzegorz Rosiński
Ocena 7,2
Czarna Nefretete Anna Kłodzińska, Gr...
Okładka książki Ryzyko, cz. 1 Władysław Krupka, Krzysztof Pol, Zbigniew Sobala, Romuald Teyszerski
Ocena 6,2
Ryzyko, cz. 1 Władysław Krupka,&n...
Okładka książki Agent J-23 Mieczysław Wiśniewski, Andrzej Zbych
Ocena 6,6
Agent J-23 Mieczysław Wiśniews...

Na półkach: , , , , ,

W czwartym zeszycie z cyklu "międzynarodowego" mają miejsce kolejne dramatyczne wydarzenia. Żbik, jako "Inżynier" przenika do organizacji. Najpiew ubezpiecza przemyt dolarów do Bukaresztu, gdzie, wspólnie ze swą kolejną współpracownicą, por. Olą, rozbija w klasycznie bondowskim stylu miejscowy odłam szajki.
Następnie ma udać się do Pragi, by ubezpieczać transport złota, w drodze jednak zostaje obezwładniony i uwięziony przez bandytów - trudno powiedzieć, dlaczego, załóżmy, że został "rozpracowany".
Nieprzytomnego Żbika przestepcy przerzucają samolotem do Wiednia, Żbik jednak odzyskuje przytmność, ucieka i wraca do Budapesztu, by aresztować węgierski odłam siatki.

Saga opisująca zmagania kapitana Żbika z międzynarodową organizacją przemytniczą jest lepsza z numeru na numer - i to pomimo mnożących sie tu i ówdzie niedoróbek fabularnych. Wszystko to głównie za sprawą bardzo dobrej, przejrzystej i komunikatywnej kreski Rosińskiego (notabene artysta tak nie lubi swoich Żbików, ze blokuje dziś ich wznowienie - błędny on !). Żbikowi pomaga też obfitujący w żywe zwroty akcji, warto pędzący przed siebie "bondowski" scenariusz Krupki.

Następnie ma udać się do Pragi, by ubezpieczać transport złota, w...

Dziś by się nie udało przemycić człowieka w koszu bagażowym. :-(

Dziś by się nie udało przemycić człowieka w koszu bagażowym. :-(

As milicji obywatelskiej i tym razem nie zawodzi. Dla sentymentu zawsze warto. Plus lekko podretuszowane realia PRL-u.

Polecam

Polecam