The Paper & Hearts Society

Hodder Children's Books
2019-06-13
2019-06-13

5,5.
Z jednej strony ta książka była bardzo przyjemna i urocza ,opowiadała też o problemie jakim są stany lękowe i nękanie. Plusem jest to że czytałam ją w oryginale i bawiłam się jednocześnie ćwicząc język. Jednak czegoś mi w niej brakowało. Jak ją czytałam było super, jednak jak ją odkładałam nie miałam wielkiej chęci by do niej wracać. Podoba mi się zamysł klubu książki i różnorodność autorów która się tam pojawia, przez to bohaterowie byli bardziej interesujący. Chwilami była zbyt chaotyczna, jednak nie żałuję że poznałam tę historię.

5,5.

Przede wszystkim ta książka jest fantastycznie przeurocza! Idea klubu książki totalnie do mnie trafia, dodatkowo malownicza Anglia i motyw podróży, a na koniec poruszenie tak ważnej kwestii jak hejt, toksyczne znajomości i to jak ważne jest dobre samopoczucie psychiczne. Początkowo bałam się, że będzie mi przeszkadzał dość młody wiek bohaterów, ale przez całą książkę miałam wrażenie, że są starsi i dojrzalsi, niż mówi ich metryczka. Nie mogłam się oderwać i nie mogę się doczekać kontynuacji 🙈

Jest to książka po angielsku, ale napisana bardzo prostym językiem. Dlatego idealnie nadaje się na lato.
Główną bohaterką jest Tabby Brown, która zamiast chodzić na imprezy, woli czytać książki.
Po przeprowadzce do babci, znajduje w bibliotece zaproszenie do klubu książki. Tam poznaje Olivie, Cassie, Henry'ego i Eda.
Bardzo przyjemna historia dla nastolatków. Fajnie się czyta, chociaż podjęte zostały bardzo trudne i ważne tematy - bycie nową osobą w grupie oraz nękania.
Nastolatkom bardzo polecam, dla dorosłych może okazać się trochę męcząca.

Bardzo przyjemna historia dla nastolatków. Fajnie się...

• Po angielsku
  • Obyczajowe