I przemija, i trwa. Bonifraterskie felietony Ojca Leona

Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC
2019-04-01
2019-04-01
Leon Knabit OSB felieton religia wiara

Leon Knabit, jako benedyktyn, w swoich religijnych poglądach najczęściej odnosi się do nauk Benedykta XVI i św. Jana Pawła II. To nie powinno nikogo dziwić. Mnie z kolei zaskoczyła jego doskonała znajomość bieżących spraw tego (świeckiego) świata – zarówno jeśli chodzi o nasz kraj, jak i Europę. Odniosłem wrażenie, że szacowny duchowny (w tym roku skończy 91 lat!) jest czynnym obserwatorem sytuacji społecznopolitycznej Polski. Posiada jasno określone poglądy i nie waha się ich głosić w otwarty sposób, szanując przy tym ludzi mających odmienne zdanie. Dzięki tej różnorodności tematycznej otrzymujemy szeroki przekrój zagadnień poruszonych przez o. Knabita. Duchowny przybliża nam istotę Adwentu i Wielkiego Postu, porusza kwestie związane z działalnością Unii Europejskiej i nawet ocenia kondycję polskiego sportu!

Pełna recenzja książki na stronie:

Ojciec Leon to gigant. Z tych felietonów jasno wynika, że boi się tylko Boga, a z innych źródeł wiadomo również, że jest posłuszny także przełożonym. I to chyba najlepsza recepta dla każdego.

Bezkompromisowo, ostro i celnie - ale i z miłością - ojciec Leon punktuje wady współczesnych Polaków i pokazuje rozwiązania problemów. Warto przeczytać, żeby zobaczyć, że można wypowiadać się prawdziwie i konkretnie, bez tzw. poprawności politycznej, bez mizdrzenia się, a jednocześnie okazywać szacunek i dawać możliwość polemiki tym, którzy myślą inaczej, bo np. są niewierzący.

Dodaj cytat z książki I przemija, i trwa. Bonifraterskie felietony Ojca Leona