Odkrywanie kodu. Wprowadzenie do programowania w sztuce i humanistyce

Okładka książki Odkrywanie kodu. Wprowadzenie do programowania w sztuce i humanistyce
Nick Montfort Wydawnictwo: Korporacja Ha!art Seria: Kultura Cyfrowa informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Kultura Cyfrowa
Exploratory Programming for the Arts and Humanities
Korporacja Ha!art
2017-01-01
2017-01-01
Mariusz Pisarski, Michał Tabaczyński, Adam Ladziński
programowanie kod

Książka kompletnie nie nadaje się do nauki programowania, ale czytaj dalej. Tłumaczenie jest kiepskie ponieważ wydaje mi się, że tłumacze nie mieli wiedzy informatycznej. Przykładem może być tekst gdzie autor piszę, że są dwa znaczenia oraz że jedno jest częściej używane, no i tłumacz wybrał, to którego prawie nigdy się nie stosuje, ponieważ tłumaczył dosłownie. Książka powinna uczyć od postaw, ale czasami, mimo że prawie wszystko jest dokładnie omówione,
tłumaczy (autor) jedno zagadnienie za pomocą innego, które nie jest wytłumaczone, więc zakładam, że ktoś kto się uczy programowania będzie musiał szukać w internecie
znaczenia niektórych technicznych słów. Może to wina tłumaczenia.

Ale książka nie jest wcale bezużyteczna, polecam ją każdemu kto uczy programowania, pisze lub nagrywa kursy online. Książka otwiera oczy na to co może być oczywiste, a czego początkujący może nie wiedzieć. Ale jak pisałem czytając książkę w ten sposób, jako źródło, ma się wrażenie, że o niektórych aspektach zapomniano.

odkrywanie kodu, ale chyba tak, żeby humanistom jeszcze bardziej pomieszać i poplątać. są książki do programowania dla nastolatków nie tylko bardziej czytelne, ale i angażujące.

Dodaj cytat z książki Odkrywanie kodu. Wprowadzenie do programowania w sztuce i humanistyce