Zanim powiesz amen. Potęga prostej modlitwy

Okładka książki Zanim powiesz amen. Potęga prostej modlitwy Max Lucado
2017-11-02
2017-11-02
Alicja Laskowska
religia wiara teologia

Jest to super przewodnik po modlitwie i wspaniały podręcznik jak do niej podejść.
Wiele raz zadajemy sobie pytanie, jak się do tego zabrać, a jak już się zaczynamy modlić, wiele rzeczy nie jest takie jak powinno. Czy mówienie do ściany przynosi rezultaty? Czy lepiej stać czy klęczeć, może iść do drugiego pokoju, a może zostać tu gdzie jestem? O czym mówić do Boga i w jaki sposób? Ta powieść rozwieje wiele wątpliwości.
Wszystkie rozumy zjedzone.
Wiele osób, które się nawracają, mają taką myśl, że teraz o Bogu nie wiem nic, ale jak już dziesięć lat będę nawrócony, to będę Boga znał lepiej, niż on sam. We wszystkich przypadkach okazuje się, że jest to wielka mistyfikacja, którą układamy w głowie czekając na lepsze czasy, które nigdy same z siebie nie nadejdą. Tu trzeba pracy, którą właśnie jest modlitwa.
Ludzie, którzy są nawróceni, przez wiele lat potrafią tkwić w tym samym miejscu i nie chodzą z Bogiem, właśnie dlatego, że nie budują z nim swojej relacji, a relacji nie zbudujemy inaczej jak przez to, że razem ze sobą przebywamy. Nie ma innej rady.
Powieść praktyczna.
Uwielbiam książki, które są poparte konkretnymi cytatami. I większość książek o tej tematyce tak ma, ale ta jest o tyle wyjątkowa, że jest bardzo prosta do zastosowania w praktyce.
Opisuje wiele sytuacji z naszego codziennego życia, które zdarzają się na wszystkich kontynentach i są powtarzane od dwóch tysięcy lat. Książka pokazuje palcem konkretne cytaty z biblii i mówi, zrób tak i tak, a będzie po Bożemu, czyli dobrze.
Świeć przykładem.
Powieść – Zanim powiesz amen uczy nas jak się modlić poprzez zaprezentowanie kilka prostych modlitw, które każdy z nas jest w stanie wprowadzić do swojego życia i:
1. Stosować je w sytuacjach, które tego od nas wymagają.
2. Pomaga nam pozbierać rozbiegane myśli, które często nie chcą ułożyć się w żadną modlitwę.
3. Są naszą modlitwą w tym czasie, kiedy nie możesz się modlić, bo okoliczności, wycisnęły z ciebie całe życie.
Ja oceniam książkę, jaką tą jedną z lepszych. Za każdym razem zmusza do szukania odpowiednich cytatów, więc mam nadzieję, że w waszych egzemplarzach Biblii jest dobry klej, bo kartki będą wertowane w tą i z powrotem, a Ty dostaniesz dobrą dawkę słowa Bożego
8/10

Dobra, jak każda pozycja Maxa Lucado. W bardzo prosty, ludzki sposób autor mówi o problemach z modlitwą, o tym jak ją uprościć i sprawić by była prawdziwa. Czuję niedosyt, ze względu na objętość.

• 🍃 Refleksje/ religia...
  • 📓 Moje e-booki
  • Przeczytane w 2018 r.