Dom bez chemii : sprzątam, robię zapasy, dbam o zdrowie i urodę

Okładka książki Dom bez chemii : sprzątam, robię zapasy, dbam o zdrowie i urodę
Joanna Tołłoczko Wydawnictwo: Rea poradniki
poradniki
Rea
2017-01-01
2017-01-01

Niestety sam tytuł jest wycelowany w ludzi którzy boją się tej magicznej "chemii" we wszystkich produktach. Książka jest marną kopią kilku anglojęzycznych blogów o podobnej tematyce. Listowanie produktów takich jak wodotlenek sodu czy amoniak ewidentnie odkrywa prawdziwe pochodzenie przepisów, ponieważ właśnie w USA takie rzeczy dostępne są w popularnych sklepach. Najgorszym elementem książki są przepisy na mydło. Nie dość, że takie mydło jest dość trudno zrobić to sam proces robienia jest niebezpieczny. Efekt końcowy może być równie niebezpieczny co sam proces ponieważ może wywołać podrażnienia, a w skrajnych przypadkach poważne poparzenia skóry. Kilka innych przepisów jest łatwo dostępnych w kilku lepszy książkach, na polskich blogach czy kanałach YT.

Dodaj cytat z książki Dom bez chemii : sprzątam, robię zapasy, dbam o zdrowie i urodę