Żar Miłości. Medytacje o Sercu Bożym

religia
Rhetos
2017-01-01
2017-01-01

Książka skłania do refleksji i głębszych przemyśleń. Aby zrozumieć i zapamiętać wszystko co autor chciał przekazać trzeba to przeczytać przynajmniej dwa razy. Każdy rozdział rozpoczyna cytat z Pisma świętego a kończy werset z Liatnii do Serca Jezusowego.
W treści autor uświadamia nas o wielkiej miłości Boga do ludzi. "Miłość jest darem od Boga, który Jezus w pełni posiadał. Miłowanie polega na pragnieniu dobra i udzielaniu darów, czyli na upiększaniu życia osoby kochanej. Miłość to istota życia chrześcijańskiego i zasada naszego postępowania."
"Miłość jest rodzajem pomostu, jakże wytrzymałym, który potrafi połączyć dwa odległe brzegi i stworzyć w ten sposób jedyne możliwe przejście ponad grzbietami groźnych żywiołów. Jezusowe Serce jest właśnie pomostem zapewniającym nam dostęp do Boga, który dokonuje się tylko przez miłość. Innej drogi nie ma."
Na końcu książki autor zaznacza, że zmartwychwstanie i życie wieczne jest możliwe przez Serce Jezusa.

• Religijne
  • 2017