W sercu emocji dziecka Jak rozumieć i wspierać swoje dziecko

Okładka książki W sercu emocji dziecka Jak rozumieć i wspierać swoje dziecko Isabelle Filliozat
Okładka książki W sercu emocji dziecka Jak rozumieć i wspierać swoje dziecko
Isabelle Filliozat Wydawnictwo: Esprit nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Esprit
2015-01-01
2015-01-01

Okładka książki Złość - jak sobie z nią poradzić Isabelle Filliozat, Virginie Limousin
Złość - jak so... Isabelle Filliozat,...
Okładka książki Moja rodzina Isabelle Filliozat, France Marie Perreault
Moja rodzina Isabelle Filliozat,...

Jest to jedna z kilku pozycji, po które warto sięgnąć chcąc tworzyć rodzicielstwo świadome, zaangażowane, postrzegające dziecko podmiotowo, a nie przedmiotowo. Francuska psycholog od samego początku zwraca szczególną uwagę na nasze postrzeganie dziecka jako młodego człowieka, uprawnionego do odczuwania emocji, również tych trudnych, choć nie negatywnych (jak np. złość). Podoba mi się postawa tłumaczenia dziecku świata takim, jaki jest, ufając, że używając odpowiedniego języka dziecko jest w stanie przyjąć najtrudniejszą prawdę, która zawsze jest lepsza niż kłamstwo. W książce autorka kładzie duży nacisk na naukę dziecka przyjmowania swoich emocji i radzenia sobie z nimi. Przedstawia konkretne sytuacje z życia, które są codziennością wielu rodziców, jej samej także. Polecam zaznaczyć sobie fragmenty, które nas zaciekawiły podczas lektury i spróbować przeanalizować je na spokojnie w oparciu o naszą konkretną sytuację. Myślę, że wtedy rady Isabelle Filliozat mogą nam realnie pomóc. Poradnik mogę polecić.

Ksiązka warta przeczytania. Może nie wprowadza jakichś gotowych roziązań, ale pokazuje jak należy patrzeć na dzieci, jak je lepiej zrozumieć i pomóc im w radzeniu sobie z emocjami. Otwiera oczy na wiele rzeczy.

Książka o tym aby być uważnym i otwartym na emocje dziecka. Autorka nie pomija także dziecka jaki tkwi w każdym z rodziców.Ciekawa, pokazująca jak ważne jest pochylenie się nad dzieckiem i bycie uważnym na jego uczucia.

Trochę wartościowych stwierdzeń obudowanych w psychoanalityczną papkę.

Trochę wartościowych stwierdzeń obudowanych w psychoanalityczną papkę.

• Macierzyństwo
  • M
  • Przeczytane w 2018
  • :-) Mam

Dodaj cytat z książki W sercu emocji dziecka Jak rozumieć i wspierać swoje dziecko