Famous in Love

Okładka książki Famous in Love Rebecca Serle
Okładka książki Famous in Love
Rebecca Serle Wydawnictwo: Poppy Cykl: Famous in Love (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Famous in Love (tom 1)
Famous in Love
Poppy
2014-10-21
2014-10-21

Książką „Famous in Love” zainteresowałam się po obejrzeniu serialu o tym samym tytule. Do zakupu lektury mobilizowałam się kilka raz.
Nieświadoma zakładałam, że serial jest przynajmniej w 70% jej odzwierciedleniem. Kiedy dowiedziałam się, że telewizyjny program nie będzie miał swojej dalszej kontynuacji, postanowiłam poszukać lektury R.Serle. Stacjonarnie książka jest nie do zdobycia. Jednak w dzisiejszych czasach nie jest to problemem, a internetowe księgarnie służą pomocą. Należy zaznaczyć, że „Famous In love” nie jest przetłumaczone na język polski. Myślę, że nie będzie stanowiło to problemu dla osób które znają język angielski w stopniu komunikatywnym. Jak przystało na lekturę z działu młodzieżowego jest ona napisana prostym językiem. Śmiem stwierdzić, że książka będzie dobrym wyborem dla wszystkich tych, którzy po raz pierwszy chcą przeczytać „coś” w oryginale. A z doświadczenia mogę powiedzieć, że WARTO, ponieważ jest to świetny sposób do podszkolenia znajomości języka obcego.

Moja opinia na temat treści książki bez spoilerów:

Osoby, które tak jak ja sięgną po tom 1 skuszone serialem, mogą być zaskoczone faktem, że tak naprawdę w tej historii będą kojarzyć tylko imiona bohaterów. Ich życiowe historie, charakter będą całkowicie obce dla dawnego widza. Tylko nieliczne i mało istotne fakty pokrywają się, a dużo liczba bohaterów z książki nie pojawia się w serialu i na odwrót.
Lektura „Famous in love” opiera się na prostym wątku, pisanym z perspektywy głównej bohaterki. Jej cele, pragnienia i wątpliwości są podawane czytelnikowi jak na tacy. Odbiorca nie musi zastanawiać się co zrobi główna bohaterka, ani analizować jej zachowań. Paige jest typową nastolatką, przeżywającą pierwsze poważniejsze zauroczenia młodymi aktorami- współpracownikami. I wbrew jej staraniom kieruje się tylko emocjami.
Autorka książki stara się wprowadzić czytelnika w świat show biznesu, ukazując uczucia, które bardzo łatwo mogą narodzić się między aktorami na filmowym planie. Bella Thorne skomentowała : „ Rebecca Serle completely captured what it’s like to be a part of young Hollywood.”
Dla starszych czytelników książka może być odskocznią od trudniejszej literatury. Takie książki nazywam „plażowym dziełem” bo właśnie opalając się na plaży, można je bez problemu „pochłonąć” w trakcie kilkugodzinnego leniuchowania. „Famous in love” nie jest dla mnie niczym zaskakującym lub odkrywczym. Uważam jednak, że czytelniczką z przedziału wiekowego 12-16 lat, książka może bardzo przypaść do gustu i sprawić, że z chęcią sięgną po kolejne tomy.
Co z moją przygodą i kolejnymi tomami? Możliwe,że powrócę do historii, kiedy będę chciała oderwać się od codzienności

• Kindle
  • A2017