Pokochaj siebie, ulecz swoje życie. Ćwiczenia

Okładka książki Pokochaj siebie, ulecz swoje życie. Ćwiczenia Louise L. Hay
Okładka książki Pokochaj siebie, ulecz swoje życie. Ćwiczenia
Louise L. Hay Wydawnictwo: Medium poradniki
poradniki
Medium
2008-01-01
2008-01-01

Za dużo pytań za mało odpowiedzi. W mojej opinii pobieżnie traktuje większość zagadnień. Zdecydowałem się na inne, wartościowsze pozycje.

Tak jak w przypadku wszystkich tego typu poradników, nie wystarczy przeczytać i odłożyć. Refleksja to już dobry początek, a potem wejście w to i przejście przez ćwiczenia proponowane przez autorkę.

Książka zawiera wiele pytań, które trzeba sobie zadać i szczerze odpowiedzieć. Czy jednak odpowiedzi na te pytania coś zmieniają ? Nie. Bo książka ma za mało stron i za bardzo skupia się na błahych sprawach. Nie analizuje odpowiedzi, bo przeciez nie ma jak. Nie działa jak psycholog - to wiadome !

Ta książka to dla mnie za mało. To jest dobry etap dla początkujących, więc nie dla mnie. Ja potrzebuje czegoś więcej niż kilka afirmacji.

Ta książka to dla mnie za mało. To jest dobry etap dla początkujących, więc...

"Każdy jest odpowiedzialny za to co go spotyka" - bardzo krzywdząca opinia, w szczególności wobec ofiar przemocy.
"Musisz wszystkim wybaczyć" - nie, nic nie musisz, a na siłę to nawet Ci nie wolno, bo możesz doznać jeszcze większej szkody.
"Musisz zmienić swoje nastawienie do innych i przekonania o nich" - nie, nie musisz.
"Jeśli chorujesz, to wina twoich przekonań, używaj afirmacji, np, że szybko wracasz do zdrowia"

Pozycja jest pełna błędów nawet w samych afirmacjach, które są absolutnie nierealne typu "zawsze", "wszyscy", "nigdy".

Autorka np za krytyczne przekonanie bierze opinię "moi sąsiedzi są hałaśliwi" i stawia w jej kontrze afirmację "jestem wolny od osądzania/nie będę czuć niepokoju", co jest niedorzeczne. Sąsiedzi naruszający mir domowy, to fakt, a nie opinia i przekłada się na problem z domowym wypoczynkiem.

2-3 fajne ćwiczenia - za co siebie lubisz, praktyka wdzięczności.

"Jeśli chorujesz, to wina twoich przekonań, używaj...

Super proste ćwiczenia. Efekty jak po wielomiesięcznej terapii. Super inwestycja w siebie!

Jest to ciekawa pozycja, pomagająca w rozwoju duchowym. Poruszane są w niej ważne tematy i jest wiele ćwiczeń pomagających odkryć w nas samych, nasze przekonania na różne tematy. Dzięki tej książce można rozwinąć większą uważność, zwrócić uwagę na rolę swoich myśli w życiu. Odkryć potrzeby swojego wewnętrznego dziecka. A także co daje nam poczucie szczęścia oraz radość. Poznać wiele ciekawych afirmacji oraz sposoby radzenia sobie z różnymi negatywnymi uczuciami. Odkryć pracę z lustrem i wiele jeszcze innych ciekawych informacji.

• Poradniki
  • Psychologia