Magnetyzm serca

2009-02-11
2009-02-11
Daria Kuczyńska-Szymala
psychologia magnetyzm serca poradnik

Generalnie typ książki, którą trzeba nauczyć się na pamięć by zrozumieć i wnieść do swojego życia.
Niektóre działy faktycznie dały mi do myślenia, inne czytało się z trudem, były nie zrozumiałe dla mnie. Jeden szczególnie wywołal we mnie mieszaninę uczuć. Mianowicie dział o teraźniejszości.

Osobiście nie jestem zwolennikiem idei "żyj tu i teraz". Nie takiej jak autor sugeruje. Pisarz wypunktował kilka przykładów, gdzie osoby żyją ciągłą pracą i planami na przyszłość, sugerując, że takie osoby nie są szczęśliwe, a przynajmniej nie tak jak te które żyją „tu i teraz”. Dodatkowo by wzmocnić przekonania o swojej racji pokazuje przykład kobiety, która zginęła w wypadku. Życie w teraźniejszości rzeczywiście jest wg mnie jak najbardziej pomocne kiedy zmagamy się ze wspomnieniami. Natomiast jeżeli chodzi o życie to cóż… Moje doświadczenie, moja intuicja, mój rozum, od najmłodszych lat mi mówiły, że nic samo się nie zrobi, żeby coś osiągnąć trzeba coś najpierw poświecić. I tak(jak autor sugeruje) znam wiele osób, które żyły teraźniejszością, nie martwiły się o przyszłość, kiedy nadeszło życie dorosłe, zmagają się z problemami życia jak np. rachunki, kredyt, praca… Ja jako osoba żyjąca przyszłością, pracowałem by się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami i mój spokój ducha jest zdecydowanie większy od osób, którym właśnie życie pokazuje że nie jest zawsze takie przyjazne.

Autor książki sugeruje, że posiadamy tak zwany magnetyzm serca, od którego zależy wiele w naszym życiu. Nasze nastawienie, to jak postrzegamy samych siebie, nasze relacje z innymi, marzenia i lęki- wszystko to jest widoczne lub wyczuwalne dla innych i od tego zależy to, jak się nas widzi, to jakich przyciągamy do siebie ludzi i jak toczy się nasze życie. Być może coś w tym jest. Może rzeczywiście wiele zależy od naszego nastawienia. Autor podaje różnego typu rady jak przyciągać do siebie sukcesy, szczęście i takich ludzi, jakich pragniemy mieć przy sobie w życiu. Chociaż nie wszystko w książce mnie przekonuje.
Pierwsze, co zwróciło moją uwagę to przepiękne wydanie i wspaniała szata graficzna. Tekst jest dzielony, przejrzysty, co ułatwia skupienie się na nim i zrozumienie treści. Samo kartkowanie tak ładnej książki sprawia ogromną przyjemność.

Przyznam, że były fragmenty, które ciężko mi się czytało. Generalnie książka jak najbardziej na plus.

Bardzo mądra książka, czego wcale się nie spodziewałam, oceniając po okładce :) Odejmuję gwiazdki za mega tandetne wykonanie, obrazki w środku i cytaty pisane nieczytelną czcionką :(

Nie przepadam za książkami - poradnikami, ale o dziwo z tej można wyłapać kilka cennych rad dla siebie ;).

Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona. Książka Ruedigera Schache nie opisuje wprawdzie nic odkrywczego - przynajmniej dla mnie - ale w zrozumiały sposób prezentuje siły towarzyszące nam w codziennym życiu. Szczególnie istotne wydały mi się rozdziały o miłości, działaniu i teraźniejszości. Minusem tej pozycji jest zdecydowanie strona graficzna - mnóstwo fikuśnych czcionek, niepasujące do siebie obrazki i nadmiar symboli. Poza tym - polecam, aby ugruntować swoją świadomość siebie.

Nie mogę powiedzieć, żeby ta książka otworzyła moje oczy, duszę, czy serce. Może ja po prostu nie wierzę w takie rzeczy. Przeczytałam, bo to prezent. Sama z siebie raczej bym nie sięgnęła.

A mi się ta książka podobała i nie jest to ani książka o miłości ani stricte psychologiczna jak tu inni pisali w swoich opiniach.
Książkę napisał dziennikarz, który skończył między innymi studia psychologiczne. Jest to książka mówiąca o potędze naszego umysłu podświadomego, który autor określa mianem magnetyzmu serca. To co mamy zapisane głęboko w podświadomości i nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, że mamy taki program w sobie wpływa na to jakie sytuacje i jakich ludzi do siebie przyciągamy. Często jest tak, że powtarzamy ten sam schemat życiowy pragnąc świadomie czego innego i nie wiemy czemu się tak dzieje. Przyczyna "siedzi" w naszej podświadomości i emanuje daną energią na zewnątrz i dzięki temu powtarzamy w życiu ten sam scenariusz dopóki nie uświadomimy sobie jego przyczyny. W książce zawarte są ćwiczenia mające pomóc nam dociec przyczyn jakichś sytuacji w naszym życiu. Podane są przykłady różnych osób, co je w życiu spotykało i co okazało się przyczyną danego problemu.
Książka warta przeczytania, ale powinny ją czytać tylko osoby, które mają otwarty umysł na tego typu informacje i wierzą w oddziaływanie otaczającej nas energii. Pozostałym może wydać się stekiem bzdur czy bełkotem psychologicznym aczkolwiek nie umniejszam tu niczyjej opinii.

Podoba mi się grafika :) Poza tym treść ciekawa, ale nie jakoś super odkrywcza. Dostałam ją w prezencie i na prezent nadaje się świetnie! :)

Niestety, półka "przeczytane" będzie kłamstwem w wypadku tej opinii ale trzeba przyznać, że książki pokroju psychologicznego nie da się przeczytać od deski do deski. Czyta się tylko te rozdziały które potrzebujesz. A po co mi w tak młodym wieku czytać o małżeństwie? Ale nie o tym mam tutaj napisać.

..."Moja opinia"...
książka warta uwagi, ale trzeba pamiętać, żeby brać na niektóre rzeczy poprawkę :)

..."Moja opinia"...
książka warta uwagi, ale trzeba pamiętać, żeby brać...

• Psychologia
  • Poradniki
  • Sprzedam/wymienię

Dodaj cytat z książki Magnetyzm serca