Jak radzić sobie ze złością i kaprysami. 35 ćwiczeń dla dzieci w wieku 3-10 lat

Okładka książki Jak radzić sobie ze złością i kaprysami. 35 ćwiczeń dla dzieci w wieku 3-10 lat
Gilles Diederichs Wydawnictwo: Jedność poradniki dla rodziców
48 str. 48 min.
poradniki dla rodziców
Jedność
2016-03-31
2016-03-31
48 min.
Monika Szewc-Osiecka

Całkiem ciekawa pozycja. Zawiera dwa typy ćwiczeń: pomagające fizycznie rozładować złość oraz podnoszące świadomość dziecka.
Całośc podzielona pod względem grup wiekowych wraz ze wskazówkami gdzie najlepiej jest wykonywac dane ćwiczenie - w domu czy na zewnątrz.

Znalazłam tam ćwiczenia bardzo przydatne i takie, które mnie rozczarowały. Większość - zwłaszcza tych uświadamiających - wymaga wcześniejszego przemyślenia przez rodzica by dobrze "przeprowadzić" dziecko przez tok myślenia i osiągnąć zamierzony cel.