Kup teraz - 10 ofert w cenie od 12.09 zł do 19.90 zł

Skrzat
tajemnica questing zaginiona
literatura dziecięca
tajemnica questing zaginiona

Książka, która łączy historię detektywistyczną dla dzieci z historią miasta Olsztyna. Grupa dzieciaków tropi porywacza kotów, a tak im się przynajmniej wydaje. Książka jest o tyle ciekawa, że można poznać miasto i jego zabytki, jest w niej wiele ciekawostek dotyczących historii regionu. A dzieciaki to niezłe ananaski.

Czasem podbieram dzieciom książki. Ot, tak, żeby wiedzieć co czytają. Szczególnie wtedy, gdy czytają zawzięcie. Ta książka i mnie uwiodła. Przeczytałam ją na 'jedno posiedzenie', piszę choć skromny komentarz i wystawiam 10 gwiazdek. Jeżeli kiedykolwiek trafimy do Olsztyna, pójdziemy śladem zaginionej kotki.

Książka jest niewątpliwie świetnym przewodnikiem po kluczowych olsztyńskich zabytkach. Autorka bardzo sprytnie stworzyła obraz miasta, które trzeba koniecznie poznać. Mali detektywi kolejny raz udowadniają młodemu czytelnikowi, że warto poszukać przygód, najlepiej w towarzystwie przyjaciół.

Recenzja w całości: http://mamao.pl/tajemnica-zaginionej-kotki-beata-sarnowska/

Przemysław Garczyński :: 3telnik.pl » Potrójna przyjemność z czytania

* * * * * * * * * *

Od pewnego czasu, zdecydowanie za sprawą Jørna Liera Horsta i jego serii o Biurze Detektywistycznym nr 2, przyglądam się książkom kryminalno-detektywistycznym przeznaczonym dla dzieci. Wśród tych na polskim rynku zdecydowanie warta uwagi jest „Tajemnica zaginionej kotki”, wydana rok...

Dwie dziewczynki mają za zadanie opiekować się kotką sąsiadki, podczas gdy ta przebywa na urlopie. Jak łatwo się domyślić, odpowiedzialność nie jest ich najmocniejszą stroną, dochodzi więc do małej katastrofy. W jej wyniku ukochana Teośka znika jak kamień w wodę. Czas leci nieubłaganie - jeszcze dziś właścicielka kotki ma wrócić, jutro zaś przyjaciółki mają wyjechać na...

Tajemnica zaginionej kotki, autorstwa Beaty Sarnowskiej, to najnowsza propozycja dla młodszych czytelników, którzy samodzielnie czytają i czują już głód nowych, ekscytujących opowieści.

Kamila ma jedenaście lat, razem ze swoją przyjaciółką Zuzą opiekuje się kotką swojej sąsiadki. Właśnie trwają wakacje i obowiązek opieki nad zwierzęciem jest dla dziewczynek wspaniałym...

• 2018
  • Polska
  • Natasha
  • Poszukiwane
  • Przeczytane/podebrane dzieciom
  • Powieść młodzieżowa i dziecięca
  • Na półce u dzieci

Dodaj cytat z książki Tajemnica zaginionej kotki