Duch potrzebny od zaraz

Okładka książki Duch potrzebny od zaraz Agnieszka Gadzińska
Okładka książki Duch potrzebny od zaraz
Agnieszka Gadzińska Wydawnictwo: Skrzat Seria: Duże litery literatura dziecięca
literatura dziecięca
Duże litery
Skrzat
2016-01-01
2016-01-01

Świetna Książka dla dzieciaków, słuchały z zapartym tchem i nie mogły się doczekać kolejnych przygód. Duża trzcionka, bardzo fajnie się czyta zarówno dzieciom jak i rodzicom czy dziadkom.

Książka wydawnictwa Skrzat z serii „Duże litery” jest idealną lekturą wakacyjną dla dzieci. Opowiada ona o przygodzie nad morzem dziesięcioletniego rodzeństwa, które spotyka niezwykłą dziewczynkę. Autorka funduje czytelnikowi sporą dawkę humoru, a także napięcia.
Akcja rozpoczyna się wyjazdem Zuli i Jędrka do dziadków, prowadzących pensjonat Pod Wesołym Naleśnikiem. To nie pierwszy raz, kiedy dzieci pomagają babci Anielce i dziadkowi Piotrowi w domku wypoczynkowym. Z chęcią angażują się w pracę i poznają ciekawych gości, których jest jednak dużo mniej niż w poprzednich latach. Okazuje się, że mogą to być ostatnie wakacje dla pensjonatu Pod Wesołym Naleśnikiem, gdyż dziadkom grozi bankructwo. Kreatywni wnukowie nie mogą na to pozwolić i postanawiają zrobić wszystko by uratować biznes dziadków. W tym momencie zaczyna się niesamowita przygoda, poszukiwanie skarbu i znajomość z tajemniczą dziewczynką z plaży. Od tej pory muszą działać mądrze i ostrożnie, by pokonać przeszkody i osiągnąć zamierzony cel.
Czy dzieciom uda się uchronić pensjonat dziadków przed upadkiem? Komu pomogą przy okazji? Koniecznie trzeba sięgnąć do tej książeczki, aby poznać odpowiedzi na te pytania, a przy tym przeżyć wspaniałą przygodę z małymi bohaterami.

Nasza kolekcja książek z serii Duże litery wydawnictwa Skrzat stale rośnie. Cieszy mnie to ogromnie, bo każda z tych lektur jest naprawdę bardzo fajna. Obecnie na półce Alicji stoi już 7 części i jak dotąd nie trafiłam na żadne opowiadanie, które by mi nie odpowiadało. Wręcz przeciwnie, każdym z nich jestem zachwycona! Takich książeczek to ja chcę więcej i więcej. Są rewelacyjne!

Dziś mam przyjemność pokazać Wam kolejną część z tej serii. Tym razem jej autorem jest Agnieszka Gadzińska, a książeczka ta nosi tytuł "Duch potrzebny od zaraz". Jestem przekonana, że dzieciaczki czytając go już mają ochotę chwycić po tę lekturę i zaszyć się w jakimś spokojnym miejscu by poznać historię opisaną wewnątrz. Przecież musi się tam kryć jakaś tajemnica. Coś niezwykłego. Moja Ala przynajmniej tak właśnie myślała. Gdy tylko zerknęła na tytuł tej książki - krzyczała, że chce ją czytać jako pierwszą. Ona uwielbia takie historie. Wszelkiego rodzaju zagadki i niewyjaśnione sytuacje to coś dla niej. Od razu wiedziałam, że jej się spodoba :)

W tym opowiadaniu głównymi bohaterami jest dwójka rodzeństwa. Dzieciaczki te są bliźniakami, w dodatku tak bardzo do siebie podobnymi, że gdyby nie to, że mają jedno z nich jest dziewczynką, a drugie chłopcem - trudno byłoby ich odróżnić. Właśnie zaczęły się wakacje. Zula i Jędrek co roku wraz z rodzicami wybierali się nad morze do dziadków. Babcia Anielka i dziadek Piotr prowadzili bowiem nad samym morzem niewielki pensjonat o wdzięcznej nazwie "Pod wesołym naleśnikiem". Dzieciaki uwielbiały to miejsce, ale tym razem ich wielka przygoda miała być zupełnie inna. Rodzice bliźniąt musieli wyjechać w pilnej sprawie do Anglii.Tak więc wakacje u dziadków mieli spędzić zupełnie sami.

Jędrek nie miał z tym kłopotu. Cieszył się z kolejnych pięknych dni nad morzem. Jedynie Zula czuła się początkowo trochę nieswojo. Na szczęście jej uwagę szybko przykuła zupełnie inna sprawa. Początkowo wszystko wyglądało dość niewinnie. Choć niesamowite wydarzenia na plaży i przedziwny obraz jednego z gości pensjonatu może wywołać dreszcze na plecach u niejednego malucha. Na szczęście nasze bliźniaki są bardzo dzielne i nie tylko postanowiły wyjaśnić co się dzieje, ale również z czasem wykorzystać tę wiedzę by ratować pensjonat dziadków, któremu niestety groziło bankructwo! Ale więcej Wam już nie zdradzę. O wszystkim dowiecie się z książki.

Jak widzicie ta część jest nieco inna od tej, którą polecałam Wam całkiem niedawno. Tym razem autorka postanowiła wprowadzić w swoim opowiadaniu odrobinkę napięcia. Nie jest to zatem takie zwykłe opowiadanie dla dzieciaczków. Tej historii nie oprze się nawet dzielny 9 latek! Oczywiście książeczka jak zwykle jest bardzo ciekawa. Fajnie się ją czyta, strony jakoś same umykają niepostrzeżenie. Bohaterowie są sympatyczni. Po raz kolejny naprawdę nie mam do czego się przyczepić! Nawet sposób wydania tej lektury nie budzi zastrzeżeń. Duże litery w tekście, krótkie rozdziały, poręczny format i piękne, kolorowe ilustracje. Jak dla mnie - ideał. Jestem pewna, że Wasze dzieciaczki to potwierdzą :)

Ponownie książeczka z serii Duże litery mnie nie zawiodła. Lubię takie lektury i bardzo chętnie podsuwam je mojemu dziecku. Te opowiadania są bardzo ciekawe, choć nie zawierają nawet cienia jakiejkolwiek przemocy. Nie są bardzo długie, nie zanudzają naszego dziecka. Ale nie kończą się także już przy pierwszym podejściu. Ta lektura pomału wprowadza naszego brzdąca do nieco poważniejszej literatury. Uświadamia, że nie wszystkie utwory są krótkie, a i tak można się przy nich rewelacyjnie bawić. Alicja bardzo lubi tą serię. Uwielbia czytać te książeczki, nie muszę jej do tego namawiać w żaden sposób. Myślę, że gdyby nie to, że w tej chwili jest w trakcie czytania zupełniej innej książki - z pewnością miałaby tą już za sobą. Ale nie szkodzi. Przyjdzie chwila i na tą historię. Wam także z całego serca ją polecam. Jest super!

Agnieszka Gadzińska, to autorka książek o przygodach Skloty. Znamy też jej słynne "Lekarstwo na krowę". Tym razem w swojej najnowszej książce "Duch potrzebny od zaraz" znowu funduje nam sporą dawkę humoru. Sama nazwa pensjonatu nad morzem należącego do dziadków małych bohaterów: Zuli i Jędrka - bliźniaków odwiedzających ich latem, wywołuje uśmiech na twarzy. Bo jak inaczej zareagować czytając szyld z napisem "Pod wesołym naleśnikiem"? :)
Rodzeństwo przyjeżdża do dziadków i nawet nie przypuszcza jak bardzo nadchodzące wakacje zmienią się w wielką przygodę. Dzieci zawierają nowe przyjaźnie, pomagają starszej pani artystce w sprzedaży jej obrazów, a co najważniejsze - poznają tytułowego ducha. Kim jest tajemnicza zjawa-dziewczynka i dlaczego ukazuje się akurat bliźniakom?
Więcej na blogu http://zwyklejmatkiwzlotyiupadki.blogspot.com/2016/07/baw-sie-i-mysl-czyli-dobre-ksiazki-bo.html

bardzo misie podobała bo był tam duch.

bardzo misie podobała bo był tam duch.

• Przeczytane/podebrane dzieciom
  • Przeczytane w 2016r.
  • (31) XXI wiek
  • Skrzat
  • Opinia
  • Przeczytane w 2019

Dodaj cytat z książki Duch potrzebny od zaraz