Book Up! Pobudzamy do czytania #4

Woblink
2015-10-20
2015-10-20
57 min.
książki kultura recenzje czasopismo miesięcznik nowości

To pierwszy numer tego czasopisma, jaki przeczytałam.
Ogólne wrażenie - tylko dobre, gdyż zamiast licznych recenzji, jakie można bez problemu znaleźć w internecie (chociażby na LC), wolałabym wywiady z autorami, felietony i artykuły o książkach.

Interesująca jest rozmowa z Czesławem Mozilem, nie tylko o jego wspomnieniowej książce.
Tekst o prozie Orhana Pamuka polecam przede wszystkim tym, którzy jeszcze nie znają jego twórczości.
A recenzje książek? Przy tych dłuższych trzeba uważać, bo zawierają spojlery. Krótsze z kolei są bardzo oszczędne, przypominają marketingowe testy z okładek.
Można jednak przeczytać fragmenty bestsellerowych powieści (np. "Ścieżek północy").

Całość czyta się szybko i z przyjemnością, jeśli jednak ktoś jest na bieżąco z nowościami wydawniczymi, większość magazynu nie będzie dla niego odkrywcza.
Mimo tego polecam - o książkach nigdy za wiele:).

To pierwszy numer tego czasopisma, jaki przeczytałam.

Tekst o prozie Orhana Pamuka polecam...

Dodaj cytat z książki Book Up! Pobudzamy do czytania #4