Historia państwa i prawa polskiego. Tom I (966-1795)

- Kategoria:
- nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
- Seria:
- Akademicka prawo
- Wydawnictwo:
- Wolters Kluwer Polska
- Data wydania:
- 2015-01-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 2010-01-01
- Liczba stron:
- 511
- Czas czytania
- 8 godz. 31 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788326483233
- Tagi:
- historia Polski historia prawa prawo podręcznik
Publikacja ukazuje ewolucję ustrojową państwa polskiego i następujące kolejno przekształcenia jego instytucji politycznych i prawnych. Polska jako państwo powstała w X wieku. Pod koniec wieku XVIII - w wyniku rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję - utraciła niepodległość, aby następnie w 1918 roku odrodzić się jako wolna Rzeczpospolita. W tym czasie zmieniały się jej terytorium, struktury społeczne, formy rządu, instytucje władzy i prawo. Zmiany te były wymuszane okolicznościami obiektywnymi, a zarazem wpływ na nie mieli konkretni ludzie odgrywający rolę liderów, w szczególności panujący książęta i królowie oraz osoby przynależące do elity społecznej i narodowej.
Na tle innych publikacji tego rodzaju podręcznik ten wyróżnia się nowatorskim ujęciem tematu, lekkością języka i aktualnością prezentowanej wiedzy. Jego lektura wzbogaca znajomość zagadnień Polski przedrozbiorowej, kreśląc wolny od uprzedzeń i zgodny z prawdą historyczną obraz instytucji ustrojowych i prawnych z uwzględnieniem praktyki ich funkcjonowania. Wiedza z tego zakresu umożliwia głębsze poznanie przeszłości państwa i tym samym przygotowuje do podjęcia wyzwań, jakie stoją przed współczesnym pokoleniem Polaków.
Opracowanie jest przeznaczone przede wszystkim dla studentów prawa, historii, politologii i wszystkich innych kierunków, które w swym programie mają zajęcia z historii ustroju i prawa polskiego. Może też w wysokim stopniu zaspokoić potrzeby poznawcze czytelników zainteresowanych przeszłością Polski.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Mogą Cię zainteresować
Książka na półkach
- 27
- 8
- 7
- 2
- 2
- 1
- 1
- 1
- 1
- 1
OPINIE i DYSKUSJE
Moje najmilsze wspomnienia związane z tą książką to momenty rzucania jej w ciemny kąt pokoju po każdym przeczytanym rozdziale.
Moje najmilsze wspomnienia związane z tą książką to momenty rzucania jej w ciemny kąt pokoju po każdym przeczytanym rozdziale.
Pokaż mimo toBardzo rzetelne kompendium dotyczące historii prawa polskiego w dobie przedrozbiorowej. Przydatne do egzaminów. Wiele polemiki z dawnymi ustaleniami historyków prawa (Płaza, Bardach, Kutrzeba). Niektóre teorie profesora bardzo inspirujące, inne nieco kontrowersyjne. Polecam wszystkim, ponieważ odkłamuje część mitów i stereotypów na temat dawnego prawa i ustroju RP, a także rzuca świeże spojrzenie na wiele spraw.
Czyta się stosunkowo lekko.
Oby kolejna część wyszła stosunkowo szybko : )
Bardzo rzetelne kompendium dotyczące historii prawa polskiego w dobie przedrozbiorowej. Przydatne do egzaminów. Wiele polemiki z dawnymi ustaleniami historyków prawa (Płaza, Bardach, Kutrzeba). Niektóre teorie profesora bardzo inspirujące, inne nieco kontrowersyjne. Polecam wszystkim, ponieważ odkłamuje część mitów i stereotypów na temat dawnego prawa i ustroju RP, a także...
więcej Pokaż mimo to