Kościoły partykularne w Kościele powszechnym

Églises particulières dans l'Église universelle
religia
Marek Ks. Spyra
Kościół wiara Bóg chrześcijaństwo jedność

Henri de Lubac mimo, że jest dogmatykiem pisze w miarę zrozumiałym językiem.
W tej książce wyjaśnił sprawę przenikania się kościoła powszechnego i lokalnego (partykularnego).

Bardzo inspirująca książka, świetny przykład teologii żywej, realnie zbliżającej do Boga.
Nie ma tu totalnego wykładu eklezjologii katolickiej, ale to co jest, w zupełności wystarcza do uzyskania świeżego, pogłębionego spojrzenia na Kościół. Ojciec de Lubac zwraca uwagę na kilka niezwykle istotnych i jednocześnie zbyt często ignorowanych aspektów tego, czym Kościół jest i...

• 2015
  • Teologia/ Lektura Duchowa