Lwy Stalina

Okładka książki Lwy Stalina
Aleksander Smirnow Wydawnictwo: Militaria Seria: Militaria militaria, wojskowość
militaria, wojskowość
Militaria
Militaria
2007-01-01
2007-01-01
9788372192721

Okładka książki Fall Blau Maksym Kołomyjec, Aleksander Smirnow
Ocena 10,0
Fall Blau Maksym Kołomyjec, A...

Przyznaje, że po lekturze fantastyki, pt. "Czerwony czołgista...", temat radzieckich wojsk pancernych jest dla mnie skończony. Smirnow na końcu książki zawarł krótką notatkę, gdzie wyjaśnia, że ma świadomość, że część tych rewelacji to czysta propaganda i będzie opierać się na źródłach. Pamiętniki pisane już po wojnie, gdzie "Tygrysy" były w 1941 roku i postać Żukowa (kłania się czytanie Suworowa) to niezbyt dobrane źródła. Gdzie można to autor wyjaśnia, czy zamienia się krytyka z tego powodu książkę bym polecał osobą zaawansowanym jeśli chodzi o historię frontu wschodniego. Chociaż na początku "Barbarossy", KW-1 robiły spore spustoszenie wobec PzKpfw 35(t), czy PzKpfw I/II.

Dodaj cytat z książki Lwy Stalina