Tantra - Przekaz Szeptem

Świadome Życie
2014-12-18
2014-12-18
Bożena Pierga

To moja pierwsza książka o Tantrze. Myślę, że jest bardziej skierowana do kobiet jednak jako mężczyzna również wiele mogłem z niej wyciągnąć.
Książka podzielona jest na dwie części, z której pierwsza jest piękną tantryczną opowieścią, a druga to zbiór medytacji i praktyk dla osób chcących praktykować tantrę, zarówno osobno jak i z partnerem.
Autorka uważa, że Tantry nie da się opisać w jednym zdaniu, streścić jej do postaci definicji, dlatego w pierwszej części książki zamieszcza dosyć długą opowieść o kobiecie poszukującej miłości i zarazem rozwoju duchowego. Opowiadana historia bardzo pobudza wyobraźnię czytającego, jest w niej dużo intymnych opisów, ale też dużo piękna i delikatności, dlatego bardzo łatwo jest się w niej zatopić i czytać zapominając o wszystkim dookoła :-) Atrakcyjność tej książki wzrasta z każdą czytaną stroną, gdyż czytając tę opowieść czujemy się jakbyśmy brali w niej udział.
Z pewnością poleciłbym ją każdemu, który zainteresuje się tematem Tantry, w szczególności osobą takim jak ja czyli laikom w tej dziedzinie rozwoju :)

Autorka uważa, że Tantry nie...

Dużo mistycyzmu i religijności, ale myślę, że można wynieść dużo wartościowej wiedzy na temat intymności i różnych technik medytacji

NAJ LEP SZA!! :D

Prawdziwe arcydzieło. Tej książki się nie czyta, ją się doświadcza.
Wprowadza w magiczny świat energii, wrażliwości, zmysłowości i uczy jednocześnie tych jakości.

Piękna, wspaniała, uduchowiona, magiczna, cudowna!
Najlepsza książka o tantrze jaką znam! :)

Być może potrzeba pewnej świadomości i wrażliwości by ją poczuć, w każdym razie każdemu zainteresowanemu tantrą i duchowością, polecam gorąco :)

Jest prawdopodobnie najlepszą książką o połączeniu seksualności i duchowości, a na pewno jedną z najlepszych.

Jest naprawdę genialna. Osobiście daje jej 10/10. Opisuje magiczne i wspaniałe przeżycia duchowe, które autorka sama przeżyła w Indiach w szkole tantry i opisała w fabularyzowanej wersji. W życiu piękniejszych opisów, głębszych duchowo, seksu, nie czytałem, a już trochę widziałem i czytałem w życiu :)

Kto ją przeczyta, myślę, że nie będzie miał wątpliwości co do tego, jak duchowa może być bliskość ludzi i ich fizyczna miłość. Dodam jeszcze, że też nauczycielki seksualności, jak Freya czy Voca, też wskazują ją jako najlepszą, przynajmniej w temacie tantry :)

A co najpiękniejsze to samemu można odkryć te obszary duchowe, fizycznej miłości, dzięki lekturze. Są tam też różne ćwiczenia opisane, medytacyjno-intymne rzekłbym, które można realizować w świętości zbliżenia ze swoim partnerem :)

NAJ LEP SZA!! :D

Prawdziwe arcydzieło. Tej książki się nie czyta, ją się doświadcza.

Piękna, wspaniała, uduchowiona, magiczna, cudowna!
Najlepsza książka o tantrze jaką znam! :)

W naszych czasach coraz większy nacisk kładzie się na seksualność. Liczne poradniki podają świetne przepisy jak, gdzie i jak szybko można zaspokoić swoje potrzeby. Brakuje w nich jednak poruszenia kwestii sfery duchowej, budowania wspólnych przeżyć. Codzienność i bliskość przypominają fast fordy: szybko, kiepskiej jakości i bez zobowiązań w celu uzyskania chwilowego zaspokojenia.
Tantra skupia się na odnalezieniu własnego spokoju, swojej ścieżki, cieszeniu się z życia, wyczuleniu na doznania. Seks tantryczny jest całkowitym przeciwstawieniem trendu szybkich numerków. Budowanie otoczki, zmienianie codzienności, dojrzewanie do rytuału zbliżenia i oczyszczenia jest długim procesem tworzenia bliskości. To proces wymagający zaangażowania dwóch stron uwalniających swoje pragnienia od umysłu pozwalających na zachowanie spokoju i równowagi ducha. Przepisy są bardzo proste, tłumaczenie świata równowagi i radości pozwala na łatwe zastosowanie ich w swojej codzienności: „Taniec to joga dla kobiet (…). Chociaż taniec jest nie tylko dla kobiet, zdecydowanie pasuje do kobiecego ciała oraz energii i niezwykle im służy”.
Większość książki poświęcone jest uwalnianiu od swojego skupienia na otoczeniu, problemach, codziennej gonitwie, starania o uzyskanie spokoju ducha.
Polecam osobom pragnącym zadbać o swój rozwój duchowy.

To zdecydowanie bardzo wyjątkowa książka na polskim rynku. Po pierwsze z powodu niezwykłości samej treści - jest to tajemnicza i niesamowita opowieść o kobiecie, która trafiła do krainy świętej seksualność, aby tam stać się samą Miłością. Po drugie, ze względu na podejście do seksualności, która jest tutaj święta, godna i piękna. Jest ścieżką głębokiej, duchowej transformacji. Tantrycy uważają bowiem, iż pożądanie, jak każdy inny popęd musi być przekształcona, aby mówić o duchowości. W świecie, gdzie seks jest uważany za brudny, gdzie wykorzystuje się kobiece ciało na każdym kroku, reklamuje się nim wszystko, gdzie seks zamiast być pięknym doświadczeniem radości, jest zwykłym zaspokajaniem swoich żądz, ta książka to prawdziwe orzeźwienie.
Można powiedzieć, że wręcz leczy.

Poza opowieścią znajdują się tu także piękne medytacje oraz wspaniałe zdjęcia.

• 2017
  • Relacje D/M