Opowieść o czerwonej Ziemi

Klub Gaja
2014-06-01
2014-06-01
Afryka Kenia Mombasa dzieciństwo zwierzęta przyroda ekologia sawanna gaja

Główny bohater - Ozi - ma udać się do sierocińca po śmierci matki. Okazuje się jednak, że pisany jest mu inny los...
Pozycja niebanalna. Duża czcionka, piękne zdjęcia, mądra fabuła i przesłanie. Połączenie baśni, książki o charakterze nieco przyrodniczym oraz inteligentnej pozycji dla dzieci.
Ciekawe elementy baśniowości pozycji, pięknie przedstawiony świat Afryki i miejscowych zwierząt oraz swoisty "chaos" narracyjny, polegający na skakaniu pomiędzy obrazami tworzy bardzo inteligentną i zaskakująco współczesną baśń dla tych, którym nie obce cierpienie. Nie tylko zwierząt.

Ciekawe elementy baśniowości pozycji, pięknie przedstawiony świat Afryki i...

Niezwykła, zjawiskowa opowieść o afrykańskim chłopcu, afrykańskiej przyrodzie i o ludziach, którzy ją chronią. Czasem za wysoką cenę. Atmosfera książki jest magiczna,chwilami hipnotyzująca. Jest pięknie zilustrowana i wydana. Polecam inne książki autorki: "Żegnaj sarenko", "Opowieść o zaginionym przyjacielu", "Zapomniana baśń".

Dodaj cytat z książki Opowieść o czerwonej Ziemi