Jego wyznania

Okładka książki Jego wyznania Jodi Ellen Malpas
Okładka książki Jego wyznania
Jodi Ellen Malpas Wydawnictwo: Amber Cykl: Ten Mężczyzna (tom 5) Seria: Bestsellery literatury erotycznej [Amber] literatura obyczajowa, romans
Ten Mężczyzna (tom 5)
Bestsellery literatury erotycznej [Amber]
This man confessed
Amber
2014-07-08
2014-07-08
Julia Wolin, Magdalena Ufland
miłość namiętność erotyka sekrety uczucia wyznania szok

Piąty tom serii " Ten mężczyzna"😏 Serii która nie jest moim ulubionym gatunkiem, ale stwierdziłam, że muszę ją poznać. Przy 3 i 4 tomie trochę się nudziłam, minimalnie zniechęciły mnie one do dalszego czytania. Ale ja jak to ja, musiałam sięgnąć po kolejną część i wiedzieć co będzie dalej. W ogóle nie żałuję. W końcu Ava zobaczyła jak jest traktowana przez już teraz swojego męża. Jak duży wpływ ma Jesse na jej życie. Stała się bardziej stanowcza, broni swojego zdania🥳 Nie chcę akceptować tego, że Jesse ingeruje w jej życie i coraz częściej się mu się sprzeciwia.

Jesse w tej części znowu mnie kupił. Stał się bardziej opiekuńczy, a mniej zaborczy, choć ta część jego charakteru się nigdy nie zmieni😅Ze względu na sytuację pary, stara się zmienić. Wie, że jeśli tego nie zrobi utraci żonę. Otwiera się przed Ava i mówi o swoich obawach dotyczących ich związku. Oboje sobie wiele wyjaśniają i w końcu zaczynają normalnie rozmawiać. Choć mają jeszcze przed sobą tajemnice, a ich związek dalej jest trochę toksyczny, to powoli ulega to zmianie🖤

W tej części znowu mamy dużo akcji, było dynamicznie, dużo się działo co mnie bardzo cieszy. Książka była wciągająca podobnie jak dwa pierwsze tomy. Mamy kolejny tajemniczy wątek, choć już mam pewne teorie na ten temat, domyślam się o kogo chodzi i co się będzie działo. Ale muszę przyznać, że zakończenie zwala z nóg, jest świetne🤯

Przeczytałam całą serię i dopiero podejmuję się opinii. W sumie mogłabym ocenić te prawie 1700 stron jednym słowem, ale postaram się nie ulec tej pokusie.
Przez całą lekturę zastanawiałam się dlaczego to czytam, skoro tu nie ma absolutnie żadnej historii. Największym jej problemem jest zwyczajnie brak fabuły! Ktoś tu napisał, że 80% treści to sceny seksu, ja pójdę dalej twierdząc, że jest tu go 90%. Poszczególne zbliżenia rozpisane są na kilku stronach, po czym na kolejnej para się kłóci o coś absurdalnego, aby następnie ponownie się parzyć 😁 No i jedno mnie zastanawiało: przy drugim spotkaniu ona zgadza się na "pewien rodzaj seksu" przy czym zastanawia się, że przecież dotychczas nigdy się na to z nikim nie zgodziła. Naprawdę? Ale nie to jest najlepsze, tylko to, że przez kolejne tomy ani razu więcej nie ma o tym mowy! Ot, taki jednorazowy strzał 🙈
I na koniec: jak to możliwe, że bohaterka ucieka odkrywając jakim biznesem zajmuje się jej facet, jest zniesmaczona i zbulwersowana, a kiedy potem do siebie wracają w ogóle o tym nie mówi? Przecież to powinna być pierwsza sprawa, o której powinna z nim porozmawiać, nieprawdaż? Skoro tak bardzo sprawa ją poruszyła, to dlaczego potem nie pyta go o to, nie robi wyrzutów, a tylko od czasu do czasu stroi focha, gdy ma tam jechać. 🤷‍♀️
Moim zdaniem historia naprawdę miała potencjał i mogła być ciekawsza od wielu innych tego typu pozycji gdyby nie była tak rozciągnięta. W zupełności wystarczyłaby jednotomówka! Powtarzające się sceny jedynie nużą. Nawet jako forma camasutry jest zbyt nudno.
Pominę sprawę kompletnie spaczonych umysłów bohaterów stworzonych przez autorkę i brak realizmu, bo to kwestia fantazji tejże. Jednak nie mogę przejść obojętnie nad faktem promowania zachowań zwyczajnie złych: chociażby takich, gdzie on wymusza coś na niej seksem, mało tego, wymusza seks na niej, a ona nie reaguje właściwie. Rozumiem pożądanie, rozumiem nawet niepohamowaną chuć, ale nie pojmę roztrojenia jaźni (bo tylko tak mogę nazwać zachowanie bohaterki przed, w trakcie i po seksie: nie zrobię tego, jest niedorzeczny... nie mogę mu się oprzeć, ale potem mu powiem... tak mi zrobił dobrze, że zapomniałam, że się gniewam...).
I tak się zastanawiam nad tą fascynacją tego rodzaju historiami. Czy naprawdę nam kobietom podoba się coś takiego? Wymuszony seks, kontrola pod przykrywką troski, tajemnice, które wychodzą jedna po drugiej? Czy rzeczywiście kobieta przyciśnięta do ściany przez oszałamiającego przystojniaka powinna zachować się jak główna bohaterka? Po jednej wątpliwie udanej rozmowie? Po kilku nieprzyzwoitych smsach?
Zachowań bohatera nawet nie skomentuję, bo żadne doświadczenia życiowe nie mogą go wytłumaczyć, za to nagłe jego "zakochanie" jest zwyczajnie niewiarygodne i śmieszne.
Ostatecznie żałuję, że rozpoczęłam czytanie, bo nie zwykłam zostawiać książek. Kilkakrotnie miałam chęć wyrzucić to do kosza.

Cała seria miała potencjał, ale rozwleczona trylogia na 6 tomów powoduje, że 80% treści to sceny seksu, które po 3 tomach po prostu przewijasz, bo: a. nuda, b. nuda. Akcja zbyt wolna, wątki odkrywane przed czytelnikiem zbyt późno, przez to bohaterowie po prostu wydają się nienormalni. Główna bohaterka jest na maxa irytująca, zero myślenia, główny bohater aż do końca 6 tomu przywodzi na myśl słowo "nienormalny". Przeczytałam całość tylko dla tego, że jak coś zaczynam to to kończę i chciałam zobaczyć, jak z tego wybrnęła autorka. 50 twarzy Greya to przy tym 10/10.

Wszystkie książki z tej serii to typowe erotyki. Seks jest ciągle i wszędzie, momentami, aż do znudzenia. Ogólnie seria nie jest zła, dobra do poczytania dla rozluźnienia.

Ava bierze ślub z ukochanym i nadopiekuńczym Jessem w Rezydencji. Ten dzień i to miejsce bardzo ją przerażało. Na szczęście wszystko zorganizowane było na najwyższym poziomie. Tylko Kate bardzo ją zasmuciła, którą przyłapała ze swoim bratem Danem. Wspólne chwile po ślubie nie trwały długo. Ava zapragnęła trochę przestrzeni. Przeraża ją kontrola i tajemnice Jessa, zwłaszcza gdy się przyznał do podbierania i ukrywania pigułek. Strach przed ciążą i zaborczym mężem czasami każe jej robić niemądre rzeczy. Jednak ich szalona miłość przyciąga i obezwładnia ją. Ktoś próbuje zniszczyć ich uczucie wywołując wypadek.

Uwielbiam tą serię. Tematyka podobna do Grey'a jednak o wiele lepiej napisana. Chyba po raz pierwszy spotkałam się z sytuacją, że to mężczyzna pragnie aby jego dziewczyna/żona była w ciąży i jest w stanie zrobić wszystko aby tak się stało.

Uwielbiam!

Uwielbiam!

Bardzo emocjonująca książka... Polecam, bo warto

Bardzo emocjonująca książka... Polecam, bo warto

rozciąganie tej serii na 6 książek może się równać chyba z filmową trylogią Hobitta. nasuwa się pytanie po co? wodolejstwo poziom master, 2 dni rozpisane na pół książki gdzie co pół strony zmienia się podejście. Ava chce wyjść, Ava chce tańczyć, Ava chce sie bzykać, Ava się dąsa..... ja pierdziele serio?! Dodatkowo oczywiście Jesse nie ma za grosz szacunku dla zdania swojej żony. Coś tam niby się stara, ale i tak w efekcie stawia na swoim, o nic się nie pyta, robi co chce i oczekuje że ona mu się podporządkuje. Przez to, że seria jest tak rozciągnięta mamy wrażenie, jakby para była ze sobą długo, a oni tak na prawdę są razem ile? max 2 misiące. Akcja z pigułkami to już w ogóle szczyt wszystkiego. Jesse po 3 tygodniach stwierdza, że najlepszym sposobem jest zapłodnienie swojej dziewczyny? whattt??? po prostu absurd goni absurd. A w tych oparach absurdu już nawet sceny sexu nie robią wrażenia. Z każdą kolejną częścią mam coraz mniejszą ochotę sięgać po następną.

Jestem po lekturze całej serii i ponieważ nie potrafię rozgraniczyć jednej części po drugiej, bo, według mnie nie działo się tam nic nadzwyczajnego, opiszę całą serię na raz. Ona - projektantka wnętrz, On - klient, który gdy ją zobaczył, postanowił mieć. I tyle. Jak sobie postanowi, tak zrobi panna nie będzie miała nic do gadania, a jak już będzie się stawiać, to w stylu: na złość mamie odmrożę sobie uszy. Lubię tego typu lekką literaturę, ale od wiecznych wzwodów Jesse'go było mi już mdło, a od tekstu: "Doprowadzasz mnie do szaleństwa" niedobrze. Fabuła tej serii jest jak lewatywa: najpierw dostajemy dużą grupę bohaterów (mówię tu o postaciach dalszoplanowych),które się mieszają przez całą serię, żeby w końcu wybić na maksa praktycznie w ostatnim tomie. W tymże znalazłam także ten cytat: "Nasza normalność to Jesse kochający mnie tak gwałtownie, że doprowadza go to do szału. To ja odwzajemniająca tę miłość. I ja akceptująca go z całą zaborczością. Przestała mi już przeszkadzać". Gdybym ja natrafiła na takiego neurotycznego szaleńca w życiu, żadna ilość hormonów płciowych nie przekonałaby mnie by z takim zostać. Ot całe podsumowanie historii. Przynajmniej zajęłam sześcioma tomami dwie bezsenne noce.

• Romans
  • 2015