Kup teraz - 3 oferty w cenie od 35.90 zł do 35.90 zł

Ludzkie gadanie. Życie, rock and roll i inne nałogi

Maria SzabłowskaKrzysztof Szewczyk Wydawnictwo: Znak Literanova biografia, autobiografia, pamiętnik
Znak Literanova
biografia, autobiografia, pamiętnik

Oficjalne recenzje i

Gadu-gadu o muzyce i nie tylko

Link do recenzji

Znakomita książka dla fanów muzyki - szczególnie tej polskiej, która sięga czasów minionej epoki PRL-u. Na kartach książki znanej pary dziennikarzy znajduje się sporo anegdot, humoru i wspomnień. Nie brakuje też tematów trudnych, z którymi musieli się zmagać także ludzie muzyki w XX wieku. Bardzo przyjemna lektura.

Legendarna para telewizji - Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk, opowiadają podczas rozmowy-rzeki o sobie, zaczynając od dzieciństwa, aż po czasy współpracy z radiem, bo tam zaczynali oboje. W tym momencie zaczyna się ciekawa opowieść o sztuce, kulturze i przede wszystkim muzyce w PRL-u oraz latach 90. XX w., zahaczając o początek XXI w. Mnóstwo anegdot, barwnie...

Kolejna podróż sentymentalna, tym razem w świat muzyki lat 60, 70 i 80. Ciekawe rozmowy pani Szabłowskiej i pana Szewczyka o piosenkarzach, zespołach, ludziach radia, których spotkali na swej zawodowej drodze. Kilka interesujących wywiadów, między innymi z Czesławem Niemenem i Markiem Grechutą.

Przepadałam za "Wideoteką...", uwielbiam tamte czasy, mają niesamowity klimat i te prawdziwe piosenki...myślę, że jeszcze nie raz wrócę do tek książki.

Takie trochę ble, ble, ble… Można sięgnąć, ale wielkich wrażeń nie obiecuję.

Ciepłe wspomnienia przy kominku pomiędzy Marią Szabłowską i Krzysztofem Szewczykiem o początkach w polskim radiu programów z muzyką młodzieżową. Kilka wywiadów z lat 90-tych ze znanymi radiowcami i muzykami. Trochę anegdot i ciekawostek z życia znanych i lubianych z czasów słusznie minionych i nie tylko. Jak ktoś lubił programy " wideoteki dorosłego człowieka" z...

Książkę przeczytałam bardzo szybko. Pamiętam program "Przeboje dwójki" i "Thriller" Michaela Jacksona, który Krzysztof Szewczyk po raz pierwszy pokazał w Polsce. Lubię tamte czasy i chociaż o wielu rzeczach nie wiedziałam, z racji wieku, to dowiedziałam się właśnie z tej książki. Aż zazdrościłam autorom tamtych kolorowych czasów, kiedy sztuka, muzyka miały większą wartość,...

Każdy kto choć trochę interesuję polską muzyką z pod znaku big-beatu odnajdzie coś dla siebie w tej książce. Publikacja zawiera mnóstwo ciekawych anegdot, które momentami rozbawia do łez. Pozycja w sam raz na majówkę lub wakacyjny urlop.

Książka w formie fajnej rozmowy dwójki przyjaciół. Skarbnica ciekawostek o branży muzycznej PRL-u. Rozdziały przedzielają wywiady z tej klasy twórcami co Niemen, Krajewski, Nalepa czy Grechuta.

• 2014
  • Muzyka
  • Przeczytane 2014
  • Papier
  • PRL

Krzysztof Szewczyk Ludzkie gadanie. Życie, rock and roll i inne nałogi Zobacz więcej