Basia, Franek i pielucha

Okładka książki Basia, Franek i pielucha Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Okładka książki Basia, Franek i pielucha
Marianna OklejakZofia Stanecka Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Basia Seria: Basia i Franek opowieści dla młodszych dzieci
10 str. 10 min.
2020-01-01
2020-01-01
10 min.

Okładka książki Basia i tajemnice ogrodu Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i tajemn... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia i zagadki wszechświata. Liście Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i zagadk... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia. Wielka księga świąteczna Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia. Wielka ... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia daje radę! Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia daje radę! Marianna Oklejak, Z...

1970

Czy istnieje jeszcze ktoś, kto nie zna Basi? Ta książkowa bohaterka to cudowna dziewczynka z głową pełną pomysłów, które czasami są rewelacyjne, a innym razem dość ekstrawaganckie, ale najważniejsze, że czegoś jej uczą. Jeżeli uchowaliście się gdzieś i nie mieliście okazji poznać tytułowej bohaterki, to czas najwyższy to zmienić.

Basia jest starszą siostrą Franka, który bierze z niej przykład. Tym razem dziewczynka pomaga bratu nauczyć się korzystania z toalety, co jest bardzo przydatną umiejętnością, ale nie taką łatwą do opanowania.

Zdaję sobie sprawę z tego, że seria o Basi i Franku jest przeznaczona dla najmłodszych, zatem cechuje się niewielką ilością tekstu, a same historie są bardzo proste. Jednak mam wrażenie, iż odpieluchowanie jest na tyle skomplikowaną i długą procedurą, że w tym przypadku wydaje się rzeczą nieprawdopodobną, aby Frankowi poszło tak błyskawicznie. Może to być demotywujące dla dzieci rezygnujących z pieluchy, a chyba nie powinno o to tu chodzić.

Basię oraz jej całą rodzinkę uwielbiam za to, że są tacy ciepli i zwyczajni - tak naprawdę każda polska rodzina może utożsamić się z nią. To jest w nich wyjątkowe! Wystarczy jedna bądź dwie książki o Basi i już człowiek może poczuć się uzależnionym. Polecam, sprawdźcie sami, ale pamiętajcie, że ostrzegałam! ;-)

Basia jest starszą siostrą Franka, który...

Franek nie chce siusiać w pieluchę, zdejmuje pieluchę, idzie do toalety, próbuje siusiać do toalety, ale siusia na podłogę zakrywa ręcznikiem.Jego siostra widzi żółtą plamę na podłodze woła Mamę.Siostra mówi Franek się zesikał na podłogę.Nie
wiem co się stało z sikami. Co to za dziecko.

wiem co się stało z sikami. Co to za dziecko.

Prosta historyjka o odpiekuchowanii. Nieskomplikowana, ale przyjemna. Dzieciom się podoba

Franek, młodszy brat Basi, zapragnął załatwiać się tak jak tata. Ściągnął więc pieluchę i ... cóż nie trafił do sedesu. Oczywiście wywołało to w nim złość, zapewne obawiał się, że siostra będzie się z niego śmiała. Siostra jednak postanowiła mu pomóc, przyniosła stołeczek, dzięki, któremu Franek mógł stanąć na wysokości zadania.

Myślę, że książeczka "Basia, Franek i pielucha" doda maluchowi odwagi i zachęci go nauki kontrolowania swoich potrzeb. Dzięki niej dziecko będzie wiedziało, że nie tylko jemu zdarza się przykładowo nie trafić do nocnika, czy po prostu zapomnieć. Zofia Stanecka porusza również temat złości u malucha oraz chęci naśladowania dorosłych. Przy okazji lektury, możemy z dzieckiem spróbować porozmawiać o tym.

Tekstu w tej książeczce nie ma za wiele, jednak rysunki nadrabiają ten fakt. Czyli wszystko idealnie, bo Maluchom trudniej jest się skupić na tekście niż na rysunkach. Oczywiście nasz komentarz do rysunków jest jak najbardziej wskazany :)

Książeczka przewidziana jest dla takich szkrabów w wieku przed-przedszkolnym, które jeszcze pieluchy używają, albo właśnie uczą się żyć bez niej.

Książeczkę macie szansę wygrać w moim KONKURSIE, zapraszam.

yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com

Myślę, że książeczka "Basia, Franek i...

• Dla szkrabów
  • Natalka