Szatan w życiu Ojca Pio

Archidiecezjalne Wydawnictwo Łódzkie
religia
Bożena Winczyk-Sowa
Szatan różaniec zbawienie piekło

Ta niewielka ksiażeczka – zaledwie 90 stron – to rozszerzony wykład, jaki autor wygłosil 21 września 1989 roku w Sanktuarium Matki Bozej Łaskawej.
Nasz zracjonalizowany świat wyparł pojęcia takie jak piekło czy szatan, nawet w środowiskach katolickich. Charles Baudelaire powiedział, że największą pracą szatana we współczesnej erze jest przekonanie nas, że on nie istnieje. Z...

Świetna książka dająca świadectwo o życiu świętego Ojca Pio i jego zmaganiach z szatanem. Zaświadcza też o tym że szatan nie jest tylko jakimś konceptem ale jest istotą duchową która dąży do unicestwienia rodzaju ludzkiego.

Bardzo cenne takie zdanie: "... zły wpływ technik reklamy, które podsycają naturalną skłonność do unikania wysiłku ...". Unikanie wysiłku jakiegokolwiek a zwłaszcza myślenia to dominująca cecha w naszej cywilizacji, która chyba się już zaczyna kończyć.

• Historie przez zycie pisane/ literatura faktu /historyczne
  • Mam