Ekonomia prestiżu. Nagrody, wyróżnienia i wymiana wartości kulturowej

Okładka książki Ekonomia prestiżu. Nagrody, wyróżnienia i wymiana wartości kulturowej
James English Wydawnictwo: Narodowe Centrum Kultury nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Economy of prestige : prizes, awards, and the circulation of cultural value
Narodowe Centrum Kultury
2013-01-01
2013-01-01
Przemysław Czapliński, Łukasz Zaremba
Ekonomia ekonomia kultury kultura życie literackie życie intelektualne nagordy wyróżnienia sztuka estetyka kultura masowa przemysły kulturalne

Książka została napisana akademickim językiem. Miała nieustanne wrażenie, że czytam artykuły naukowy, a nie książkę popularno-naukową. Niestety jest to raczej historia nagród XX w., niż analiza współczesnego prestiżu i jego ekonomicznych aspektów.

Dodaj cytat z książki Ekonomia prestiżu. Nagrody, wyróżnienia i wymiana wartości kulturowej