rozwiń zwiń

Mały, dobry jeż

Okładka książki Mały, dobry jeż
Octav Pancu-Iasi Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Moje książeczki literatura dziecięca
22 str. 22 min.
literatura dziecięca
Moje książeczki
Scrisori pe adresa baietilor mei
Nasza Księgarnia
1965-01-01
1965-01-01
22 min.
Janina Wrzoskowa
Olga Siemaszko opowiadanie rumuńskie dla dzieci

Bajeczka prosta, z morałem podanym w przystępny sposób, ale nie ma w niej nic nowatorskiego. Oklepany temat, podany na inny, ale również oklepany sposób.

Na dodatek ten mały dobry jeż na koniec wykorzystuje naiwność swojego starszego brata. Jako osoba dorosła nie mogę nie zauważyć tej jawnej niesprawiedliwości.

Mojego syna ta książka nigdy nie zainteresowała.

Zawyżam ocenę tylko dlatego, że w książce są przepiękne ilustracje - akwarele. Pomimo że to tylko przedruk i tak zachwycają :)

Mojego syna ta książka nigdy nie zainteresowała.

Zawyżam...

Na półkach: , , , ,

Słowo "dobry" w tytule jest tu kluczowe. Piękna, "zwierzęca", wersja znanej bajki o dwóch Dorotkach.

bardzo pouczająca

bardzo pouczająca

Dodaj cytat z książki Mały, dobry jeż