Mały, dobry jeż

Octav Pancu-Iasi Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Moje książeczki literatura dziecięca
Scrisori pe adresa baietilor mei
literatura dziecięca
Janina Wrzoskowska
Moje książeczki
Olga Siemaszko opowiadanie rumuńskie dla dzieci

Bajeczka prosta, z morałem podanym w przystępny sposób, ale nie ma w niej nic nowatorskiego. Oklepany temat, podany na inny, ale również oklepany sposób.

Na dodatek ten mały dobry jeż na koniec wykorzystuje naiwność swojego starszego brata. Jako osoba dorosła nie mogę nie zauważyć tej jawnej niesprawiedliwości.

Mojego syna ta książka nigdy nie zainteresowała.

Zawyżam...

Na półkach: , , , ,

Słowo "dobry" w tytule jest tu kluczowe. Piękna, "zwierzęca", wersja znanej bajki o dwóch Dorotkach.

bardzo pouczająca

• Literatura rumuńska
  • Bajki, wiersze i opowiadania, czyli książki dzieci i nie tylko
  • Olga Siemaszko
  • Seria: Moje Książeczki (z Kotem w butach)
  • Przeczytane w 2013

Dodaj cytat z książki Mały, dobry jeż