rozwiń zwiń

Psotny Franek

Okładka książki Psotny Franek
Agnieszka FrączekJoanna Rusinek Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytam Sobie. Poziom 1: Składam Słowa literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Czytam Sobie. Poziom 1: Składam Słowa
Egmont Polska
2012-10-03
2012-10-03
32 min.
opowiadanie dziecięce polskie czytam sobie nauka czytania

Okładka książki Zabawianki Agnieszka Frączek, Danuta Gellnerowa, Maria Konopnicka, Joanna Papuzińska, Marcin Przewoźniak, Małgorzata Strzałkowska, Julian Tuwim
Ocena 9,9
Zabawianki Agnieszka Frączek,&...
Okładka książki Oddycham i znowu wszystko gra! Agnieszka Frączek, Christopher Willard
Ocena 9,0
Oddycham i zno... Agnieszka Frączek,&...

Okładka książki Sekret ponurego zamku Diana Karpowicz, Wojciech Widłak
Ocena 7,1
Sekret ponureg... Diana Karpowicz, Wo...
Okładka książki Koc trolla Alojzego Jona Jung, Zofia Stanecka
Ocena 7,2
Koc trolla Alo... Jona Jung, Zofia St...
Okładka książki Kacper i Plaster Zofia Stanecka, Agnieszka Żelewska
Ocena 7,4
Kacper i Plaster Zofia Stanecka, Agn...
Okładka książki Marta i ufoludek Ewa Poklewska-Koziełło, Wojciech Widłak
Ocena 7,1
Marta i ufoludek Ewa Poklewska-Kozie...

Ciekawa, idealna dla dzieci uczących się czytać, dość proste słowa, duży zasób różnych słów.

1968

Lekka, krótka książeczka, w sam raz dla początkującego czytelnika, który przy nauce czytania potrzebuje dużej czcionki, ciekawej fabuły, intrygującego bohatera i ładnego w odbiorze przedmiotu.

Cała seria jest strzałem w dziesiątkę, choć poziom artystyczny poszczególnych opowieści jest bardzo zróżnicowany.
Np. najsłabsze, moim zdaniem historie snuje Pani Justyna Bednarek oraz Marcin Sendecki, zaś najlepsze, najzabawniejsze są autorstwa Rafała Witka, Zofii Staneckiej oraz właśnie omawianej Agnieszki Frączek.

Psotny Franek - wielce kolorowa wrono-gawrono-ktosik to postać nietuzinkowa, wzbudzająca, mimo figli i niepoprawnego zachowania sporo sympatii.
Dziecko powinno wiedzieć, że odmienność nie musi być zła, może dodać nie zawsze kolorowemu, codziennemu życiu smaku, uśmiechu, radości.
Bardzo mi też przypadła do gustu kreska ilustratorki, Joanny Rusinek.

Polecam!

Np. najsłabsze, moim zdaniem historie snuje Pani Justyna Bednarek...

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo fajna książka do początkowej nauki czytania dla 5 latków. Mała, poręczna, kolorowa, ładne ilustracje, duże litery. Krótkie zdania. Na każde dwie strony, są wyróżnione pojedyncze słowa np. d-o-m do nauki głoskowania. Historia jest trochę zwariowana, przez to nie pozwala się nudzić dziecku:)
To jest pozycja z serii :Czytam sobie"
Pozycja idealna do nauki czytania.

To jest pozycja z serii :Czytam sobie"
Pozycja idealna do nauki czytania.

Kolejna fajna pozycja, poziom 1. Książki miały okładki, i odryliśmy teraz, że są na zgięciu książki (okładka) pytania do tekstu. Bardzo łatwo można sprawdzić czy dziecko wie co czyta.

Sam "Protny Franek" ładnie ilustrowany, tekst też dobrze dobrany.

Sam "Protny Franek" ładnie ilustrowany, tekst też dobrze dobrany.

Jedna z książeczek z serii "Czytam sobie". Pierwszy z etapów nauki czytania dla najmłodszych. Bardzo fajny pomysł, prosty, ale ciekawy i zachęcający dziecko. A przecież to jest najważniejsze! Dziecko, które dopiero co zaczyna się uczyć czytać, potrzebuje wiele zachęt, potrzebuje sukcesu tu i zaraz. I dlatego takie krótkie książeczki, gdzie strony przewracają się szybko dają dużą satysfakcję! My na pewno sięgniemy po inne książeczki z tej serii.

Cała seria "czytam sobie" to świetny pomysł na zachęcenie najmłodszych do czytania książek - moja 6-latka nie chce czytać elementarza ale te książeczki uwielbia. Gorąco polecam!!!

Pierwsza książeczka przeczytana samodzielnie przez córkę. Może nie ma tu wiele treści, ale córeczka jest zachwycona. Mam nadzieję, że książeczki z tej serii zarażą ją bakcylem czytelnictwa na całe życie. A przecież o to chodzi, żeby zachęcić dzieci do czytania.

Świetna seria dla dzieciaków.

Świetna seria dla dzieciaków.

Egmont wydając serię książeczek dla dzieci w ramach cyklu "Czytam sobie" dokonał wspaniałej i wielkiej rzeczy w dziedzinie wspierania czytelnictwa wśród najmłodszych. Zapraszając do współpracy czołowych polskich pisarzy i ilustratorów literatury dziecięcej stworzył ciekawie tekstowo i wizualnie opracowane opowiastki. W dodatku bez wielkiej pomocy państwa czy wtykania palców z innych stron, a co za tym idzie - bez nakazu trzymania się jedynie słusznych idei i wartości. I jak widać, wyszło wszystkim to na dobre, dzieciom zwłaszcza. Bowiem dostały one literaturę tylko dla siebie, zachętę do stawiania pierwszych kroczków, podejmowania własnego wysiłku, do tej często trudnej nauki czytania. I mimo, że pomaga im w tym banalna, ale jednak wesoła, historyjka, to sukces z pierwszych samodzielnie przeliterowanych wyrazów jest doprawdy wielki.

Tymo, to był wielki krok małego człowieczka. Masz prawo być z siebie dumny.

Dodaj cytat z książki Psotny Franek