Psotny Franek

Okładka książki Psotny Franek Agnieszka Frączek, Joanna Rusinek
Okładka książki Psotny Franek
Agnieszka FrączekJoanna Rusinek Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytam Sobie. Poziom 1: Składam Słowa literatura dziecięca
32 str. 32 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Seria:
Czytam Sobie. Poziom 1: Składam Słowa
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2012-10-03
Data 1. wyd. pol.:
2012-10-03
Liczba stron:
32
Czas czytania
32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788323755593
Tagi:
opowiadanie dziecięce polskie czytam sobie nauka czytania
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Basia i kask Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 6,9
Basia i kask Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Syrop maga Abrakabry Anna Sędziwy, Wojciech Widłak
Ocena 6,9
Syrop maga Abr... Anna Sędziwy, Wojci...
Okładka książki Wierszyki domowe Joanna Rusinek, Michał Rusinek
Ocena 7,7
Wierszyki domowe Joanna Rusinek, Mic...
Okładka książki Skarb Arubaby Mikołaj Kamler, Małgorzata Strzałkowska
Ocena 7,2
Skarb Arubaby Mikołaj Kamler, Mał...
Okładka książki Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc Tomek Kozłowski, Ewa Nowak
Ocena 7,6
Apollo 11. O p... Tomek Kozłowski, Ew...

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
97 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6111
3414

Na półkach:

Dzieci nie rodzą się z miłością do książek. Jest takie mądre powiedzenie stwierdzające, że aby dziecko czytało trzeba samemu czytać. Jest w tym sporo prawdy, ale nie do końca, bo sama obserwacja to jednak za mało. Czerpanie przyjemności z czytania to naprawdę długie lata oswajania i ćwiczenia, a te nigdy nie są łatwe. Nauka czytania to dość długi proces wymagający dużego zaangażowania dziecka, opiekunów, rodziców i nauczycieli. Od atrakcyjności pierwszych książek z obrazkami, a później tekstów zależy dużo więcej niż zdajemy sobie sprawę. Przede wszystkim czytanie otwiera drzwi do wiedzy, pozwala wejść w świat analizy i lepszej świadomości świata, rozwijania rozpoznawania związków przyczynowo-skutkowych, rozwijania pamięci oraz daje możliwość wyszukiwania informacji. Można, co prawda uczyć się obrazami, ale zapamiętywanie większych treści, możliwość dotarcia do nich jednak związane są z pismem. Jak widać oswajanie dzieci z książkami jest ważne bez względu na to, jakie zdolności ono posiada, ponieważ umiejętność czytania pozwala na samodzielne docieranie do wiedzy z użyciem jakichkolwiek (niekoniecznie tylko książek) narzędzi.
Jak skutecznie rozmiłować dziecko w samodzielnym czytaniu, odkrywaniu świata oraz lepszego kształtowania swoich talentów? Jak nauczyć dziecko czytania i nie zniechęcić do książek? Przede wszystkim dawać wzorce, sporo czytać. I to nie tylko sobie, ale przede wszystkim pociesze od pierwszych chwil życia, pokazywać, że świat słowa pisanego może zaczarować, przenosić w niezwykłe krainy, poszerzać wiedzę, a później podsuwać odpowiednie teksty przyciągające uwagę młodego czytelnika. Nauka czytania nie musi wiązać się z brnięciem przez długie nudne teksty lub czytaniem zdań, które dzieci nudzą brakiem akcji. Pierwsze książki do samodzielnego czytania mogą być pełne przygód lub codziennych spraw bliskich młodym czytelnikom, łączyć w sobie rzeczy znane z życia z baśniowymi. I tu z pomocą przychodzą nam pisarze, których publikacje wydano w ramach serii „Czytam sobie”, którą zapewne kojarzycie z Wydawnictwem Egmont. Obecnie nowe książki i wznowienia wcześniejszych ukazują się w Wydawnictwie Haperkids. Sama seria ma już dziesięć lat! I ciągle cieszy się bardzo dużą popularnością. A wszystko przez to, że młodzi czytelnicy dostają tu teksty dostosowane do ich umiejętności, potrzeb i zainteresowań młodych czytelników.
Rozbudowana i wielotematyczna seria ma trzy poziomy trudności. W pierwszym do każdego zdania mamy ilustrację. Młodzi czytelnicy uczą się składać słowa, czytać podstawowe głoski. Książki zawierają niedługie, proste i jednocześnie bardzo interesujące historie, które możemy zaliczyć do różnych gatunków. „Składam słowa” – to temat przewodni tego poziomu. Niedługie teksty zawierają od 150-200 wyrazów, 23 podstawowe głoski i ćwiczenia głoskowania. Wiele czytanek wprowadza dzieci w świat nauki, zagadnień związanych z różnymi dyscyplinami, ale jest też codzienność z apkami, grami i sporo baśniowego bujania w obłokach.
W drugim poziomie zobrazowano nieco dłuższy tekst. Młodzi czytelnicy znajdą nieco bardziej rozbudowane opowieści zachęcające do czytania większej liczny słów. „Składam zdania” – to podtytuł tego poziomu. Znajdziemy w nim od 800 do 900 wyrazów w tekście (czyli ciągle niedługie historie),dłuższe zdania oraz dialogi w fabule. Do tego nadal ćwiczymy 23 podstawowe głoski, sylabizujemy trudniejsze wyrazy i powoli wchodzimy w świat ortografii.
Trzeci poziom, czyli „Połykam strony” to już dłuższe opowieści liczące od 2500 do 2800 słów w tekście. Książki te cechuje prostota, rozwijanie dziecięcej wyobraźni, przemycanie wiedzy o świecie, wprowadzanie w świat nauki, bo na nią człowiek nigdy nie jest za młody tylko musi być odpowiednio zaprezentowana. A na końcu całość dopełnia alfabetyczny słownik trudniejszych wyrazów, aby rozwijać w czytelnikach potrzebę szukania wyjaśnienia znaczenia wyrazów.
Na każdym poziomie na końcu każdej książki znajdziemy naklejki. Są tam też zadania sprawdzające umiejętność czytania ze zrozumieniem. Duża czcionka, wyróżnienie trudniejszych wyrazów, a do tego proste, interesujące historie sprawiają, że dzieci chętnie sięgają po te lektury. Po opanowaniu czytania mały odkrywca może sobie zrobić dyplom zakończenia kolejnego etapu nauki czytania. My wprowadziłyśmy zasadę, że córka stara się zrobić ilustrację tematyczną do książki, przyklejamy w rogu naklejkę-odznakę i przyklejamy taki dyplom na ścianie, aby dziecko mogło pochwalić się przeczytaną książką, przypomnieć sobie zawartą w niej historię. Wybór książek z każdego etapu jest bardzo bogaty, dzięki czemu każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Warto u młodszych dzieci potraktować te opowieści jako czytanki do poduszki. Dzięki temu młody czytelnik oswojony z formą opowieści chętnie będzie sięgał po kolejne. Do tego rozwijanie umiejętności czytelniczych to też uważne śledzenie postępów dziecka. Nie należy przeskakiwać z poziomu pierwszego na trzeci, bo nam wydaje się, że to już czas. Warto dać dziecku czas, r

Dzieci nie rodzą się z miłością do książek. Jest takie mądre powiedzenie stwierdzające, że aby dziecko czytało trzeba samemu czytać. Jest w tym sporo prawdy, ale nie do końca, bo sama obserwacja to jednak za mało. Czerpanie przyjemności z czytania to naprawdę długie lata oswajania i ćwiczenia, a te nigdy nie są łatwe. Nauka czytania to dość długi proces wymagający dużego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
4667
3731

Na półkach: , ,

Krok w ciuchach kolorowych? Może być. Kruk robiący kawały? Nie, nie, NIE!!!

Krok w ciuchach kolorowych? Może być. Kruk robiący kawały? Nie, nie, NIE!!!

Pokaż mimo to

avatar
2896
2806

Na półkach: ,

Lekka, krótka książeczka, w sam raz dla początkującego czytelnika, który przy nauce czytania potrzebuje dużej czcionki, ciekawej fabuły, intrygującego bohatera i ładnego w odbiorze przedmiotu.

Cała seria jest strzałem w dziesiątkę, choć poziom artystyczny poszczególnych opowieści jest bardzo zróżnicowany.
Np. najsłabsze, moim zdaniem historie snuje Pani Justyna Bednarek oraz Marcin Sendecki, zaś najlepsze, najzabawniejsze są autorstwa Rafała Witka, Zofii Staneckiej oraz właśnie omawianej Agnieszki Frączek.

Psotny Franek - wielce kolorowa wrono-gawrono-ktosik to postać nietuzinkowa, wzbudzająca, mimo figli i niepoprawnego zachowania sporo sympatii.
Dziecko powinno wiedzieć, że odmienność nie musi być zła, może dodać nie zawsze kolorowemu, codziennemu życiu smaku, uśmiechu, radości.
Bardzo mi też przypadła do gustu kreska ilustratorki, Joanny Rusinek.

Polecam!

Lekka, krótka książeczka, w sam raz dla początkującego czytelnika, który przy nauce czytania potrzebuje dużej czcionki, ciekawej fabuły, intrygującego bohatera i ładnego w odbiorze przedmiotu.

Cała seria jest strzałem w dziesiątkę, choć poziom artystyczny poszczególnych opowieści jest bardzo zróżnicowany.
Np. najsłabsze, moim zdaniem historie snuje Pani Justyna Bednarek...

więcej Pokaż mimo to

avatar
147
100

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo fajna książka do początkowej nauki czytania dla 5 latków. Mała, poręczna, kolorowa, ładne ilustracje, duże litery. Krótkie zdania. Na każde dwie strony, są wyróżnione pojedyncze słowa np. d-o-m do nauki głoskowania. Historia jest trochę zwariowana, przez to nie pozwala się nudzić dziecku:)
To jest pozycja z serii :Czytam sobie"
Pozycja idealna do nauki czytania.

Bardzo fajna książka do początkowej nauki czytania dla 5 latków. Mała, poręczna, kolorowa, ładne ilustracje, duże litery. Krótkie zdania. Na każde dwie strony, są wyróżnione pojedyncze słowa np. d-o-m do nauki głoskowania. Historia jest trochę zwariowana, przez to nie pozwala się nudzić dziecku:)
To jest pozycja z serii :Czytam sobie"
Pozycja idealna do nauki czytania.

Pokaż mimo to

avatar
293
263

Na półkach: ,

Kolejna fajna pozycja, poziom 1. Książki miały okładki, i odryliśmy teraz, że są na zgięciu książki (okładka) pytania do tekstu. Bardzo łatwo można sprawdzić czy dziecko wie co czyta.

Sam "Protny Franek" ładnie ilustrowany, tekst też dobrze dobrany.

Kolejna fajna pozycja, poziom 1. Książki miały okładki, i odryliśmy teraz, że są na zgięciu książki (okładka) pytania do tekstu. Bardzo łatwo można sprawdzić czy dziecko wie co czyta.

Sam "Protny Franek" ładnie ilustrowany, tekst też dobrze dobrany.

Pokaż mimo to

avatar
479
386

Na półkach: , ,

Jedna z książeczek z serii "Czytam sobie". Pierwszy z etapów nauki czytania dla najmłodszych. Bardzo fajny pomysł, prosty, ale ciekawy i zachęcający dziecko. A przecież to jest najważniejsze! Dziecko, które dopiero co zaczyna się uczyć czytać, potrzebuje wiele zachęt, potrzebuje sukcesu tu i zaraz. I dlatego takie krótkie książeczki, gdzie strony przewracają się szybko dają dużą satysfakcję! My na pewno sięgniemy po inne książeczki z tej serii.

Jedna z książeczek z serii "Czytam sobie". Pierwszy z etapów nauki czytania dla najmłodszych. Bardzo fajny pomysł, prosty, ale ciekawy i zachęcający dziecko. A przecież to jest najważniejsze! Dziecko, które dopiero co zaczyna się uczyć czytać, potrzebuje wiele zachęt, potrzebuje sukcesu tu i zaraz. I dlatego takie krótkie książeczki, gdzie strony przewracają się szybko dają...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1949
1286

Na półkach: , , ,

Pierwsza książeczka przeczytana samodzielnie przez córkę. Może nie ma tu wiele treści, ale córeczka jest zachwycona. Mam nadzieję, że książeczki z tej serii zarażą ją bakcylem czytelnictwa na całe życie. A przecież o to chodzi, żeby zachęcić dzieci do czytania.

Pierwsza książeczka przeczytana samodzielnie przez córkę. Może nie ma tu wiele treści, ale córeczka jest zachwycona. Mam nadzieję, że książeczki z tej serii zarażą ją bakcylem czytelnictwa na całe życie. A przecież o to chodzi, żeby zachęcić dzieci do czytania.

Pokaż mimo to

avatar
3145
925

Na półkach:

Świetna seria dla dzieciaków.

Świetna seria dla dzieciaków.

Pokaż mimo to

avatar
98
88

Na półkach:

Cała seria "czytam sobie" to świetny pomysł na zachęcenie najmłodszych do czytania książek - moja 6-latka nie chce czytać elementarza ale te książeczki uwielbia. Gorąco polecam!!!

Cała seria "czytam sobie" to świetny pomysł na zachęcenie najmłodszych do czytania książek - moja 6-latka nie chce czytać elementarza ale te książeczki uwielbia. Gorąco polecam!!!

Pokaż mimo to

avatar
374
250

Na półkach:

Ciekawa, idealna dla dzieci uczących się czytać, dość proste słowa, duży zasób różnych słów.

Ciekawa, idealna dla dzieci uczących się czytać, dość proste słowa, duży zasób różnych słów.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    130
  • Chcę przeczytać
    30
  • Posiadam
    22
  • Dla dzieci
    4
  • 2022
    4
  • 2015
    3
  • Ulubione
    3
  • Teraz czytam
    3
  • Z biblioteki
    3
  • 2023
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Psotny Franek


Podobne książki

Przeczytaj także