Zabawy plastyczne dla dzieci

Okładka książki Zabawy plastyczne dla dzieci Joanna Tołłoczko
Okładka książki Zabawy plastyczne dla dzieci
Joanna Tołłoczko Wydawnictwo: Świat Książki rękodzieło
rękodzieło
Świat Książki
2012-09-05
2012-09-05
978-83-7799-111-4
plastyka zabawy dzieci inspiracje

Dzieci. Urwisy, albo i nie. Małe, czy duże, nie sposób nad nimi zapanować. A jeśli już, to ma się wrażenie, że zadowala ich tylko i wyłącznie komputer lub telewizja. Nic bardziej mylnego. Potrzebne są jednak pomysły – zwłaszcza, że dzieciom szybko się nudzą stałe zabawy. Jako opiekunka zgrai moich kochanych łobuzów wiem, co to znaczy mieć problem z wymyślaniem coraz to nowszych trików i zabaw tak, by wszyscy byli w równym (a przynajmniej porównywalnym) stopniu pochłonięci, czy też zaciekawieni. Wiadomo – każdy lubi, co innego. Ale i na to znalazł się sposób. Jaki? Bardzo prosty szczerze powiedziawszy, naprawdę!

„Zabawy plastyczne dla dzieci” to fantastyczna książka, która pomoże znudzonym dzieciom, jak i ich opiekunom, czy tez rodzicom na odkrywanie coraz to nowych pomysłów na zabawy – w tym przypadku plastyczne. Wystarczy klej, papier, kredki, farby, czy co kto woli i do dzieła. Dzięki niej można w łatwy i przyjemny sposób stworzyć praktycznie z niczego wspaniałe zabawki, ozdoby, biżuterię, czy chociażby piękne bukiety kwiatów, – że już nie wspomnę o wymyślnych prezentach dla bliskich! A w dodatku świetnie się przy tym bawiąc, dzięki czemu wywiera to na dzieciach – i nie tylko – podwójną korzyść.

Książka, jak już mówiłam, jest bardzo przejrzysta. Opatrzona spisem treści, z podziałem na poszczególne działy. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Ozdoby z papieru, modelina, filc, masa solna, a nawet ozdobne doniczki – a to nie wszystko! Dzięki owemu poradnikowi możemy stworzyć dzieciom niesamowitą, a zarazem zajmująca zabawę, która na pewno przypadnie maluchom do gustu, przy okazji pozwalając im się wykazać. Dzięki krótkim opisom zawartych w książce, oraz licznym fotografiom, o wiele łatwiej jest zrozumieć zamysł autorki. W dodatku żywa kolorystyka aż przyciąga wzrok, dzięki czemu z jeszcze większą chęcią ma się ochotę zagłębiać w tejże „lekturze”. W dodatku dla wszystkich zapominalskich, przewidziany został spis potrzebnych materiałów, który znajduje się przy każdej propozycji.

Przyznam szczerze, że mi najbardziej spodobał się dział z breloczkami z filcu, oraz z ozdobnymi doniczkami. To chyba są moje dwa ulubione. Oczywiście pozostałe również są bardzo ciekawe, ale mimo wszystko te najbardziej rzuciły mi się w oczy. Jedynym minusem jest fakt, że większość z początkowych „arcydzieł” jest dość znana i nie powala na kolana swoją oryginalnością i kreatywnością. W dodatku autorka mogła się pokusić o odrobinę bardziej rozwinięte opisy – przez ich niekiedy brak ma się wrażenie przerostu formy nad treścią.

Podsumowując książka wyrwie z otępienia nawet najbardziej wybredne dziecko, które wiecznie widzi tylko komputer i telewizor, a nic poza tym. Dzięki niej rozwinie być może swój ukryty talent plastyczny, a już na pewno stanie się bardziej kreatywny i manualny. Pomysły zawarte w „Zabawach plastycznych na dzieci” można wykorzystać w dowolnym miejscu, o dowolnej porze roku, a mimo to zabawy będzie w nadmiarze. W szczególności polecam ją rodzicom oraz opiekunom szaleńczych dzieciaków w wieku przedszkolnym, czy też wczesnym szkolnym. Pozostałym oczywiście również, bo nie potrzeba być dzieckiem by się dobrze bawić!

• 7-8 Godne polecenia!
  • Przesłuchane - zrecenzowane
  • Oddane w ramach okupu
  • Moje 52 książki 2012
  • Chcę mieć/Poszukuje na wymianę
  • Daniny wydawnicze

Dodaj cytat z książki Zabawy plastyczne dla dzieci