Cryer's Cross

literatura młodzieżowa
Simon Pulse
2011-02-08
2011-02-08

Zanim udało mi się dodać tę pozycję na półkę internetowej biblioteczki, musiałam się trochę wysilić, a to dlatego, iż mam tę książkę również po angielsku, lecz pod innym tytułem 'The Missing'. Przed przeczytaniem spodziewałam się czegoś z pogranicza thrillera i kryminału. Wystarczyło mi zapoznanie się z kilkoma stronami by się przekonać, jak bardzo się myliłam. Cryer's Cross czy też The Missing to typowa młodzieżówka, w której ku mojemu uradowaniu wątek miłosny nie gra pierwszych skrzypiec. Niemniej, bohaterowie są tacy, jakich może spodziewać się każdy, kto przeczytał więcej niż jedną książkę z tego gatunku. Moim głównym zarzutem co do tej pozycji jest tempo akcji. Większość bardzo krótkiej książki skupia się na głównej bohaterce i jej relacji z nowymi mieszkańcami miasteczka, natomiast samo wyjaśnienie i rozwiązanie sprawy zajęło około 40 stron.
Mimo iż przeczytanie tej pozycji nie było dla mnie katorgą, z pewnością nikomu jej nie polecę, Według mnie przypomina jedną z historii, które można przeczytać na popularnym Wattpadzie i lepiej poświęcić swój czas i pieniądze na coś lepszego.

Typowo młodzieżowy utwór. Urzekło mnie zaburzenie głównej bohaterki. Bardzo ważne dla mnie jest pokazywanie rzeczywistych trudności w naszym życiu i to, że wcale nie muszą być utrapieniem dla ludzi wokół, jak i dla danej osoby.

Gatunkowo książka podchodzi pod horror, z elementami fantastycznymi. Przyjemnie się czyta.

Polecam książkę zwłaszcza młodzieży.

Polecam książkę zwłaszcza młodzieży.

Kiedy będzie po Polsku.

Kiedy będzie po Polsku.

Książka jest bardzo ciekawa sama w sobie. Ławka. Ten pomysł mnie po prostu zachwycił, ale jej historia jest bardzo smutna.

• Czekam na polskie tlumaczenie...
  • Kiedyś będę mieć..
  • Po angielsku