Książka, którą pokochasz bez opamiętania! „Poradnik dla dżentelmena o występku i cnocie”

LubimyCzytać
25.02.2021

Imprezowe życie w osiemnastowiecznej Europie, kwitnący romans wbrew wszelkim dworskim zasadom i burzliwe przygody, które niejednego lorda wprawiłyby w osłupienie. „Poradnik dla dżentelmena o występku i cnocie” Mackenzi Lee już czeka w księgarniach na skradnięcie Waszych czytelniczych serc!

Książka, którą pokochasz bez opamiętania! „Poradnik dla dżentelmena o występku i cnocie”

 Poradnik dla dżentelmena o występku i cnocie książka„Poradnik dla dżentelmena o występku i cnocie” to powieść, która udowadnia, że warto korzystać z życia niezależnie od wszystkiego i wszystkich.

Reklama

XVIII wiek. Henry Montague, dla przyjaciół „Monty”, jest przypadkiem beznadziejnym. Jego ojciec zrobił wszystko, aby wychować go na prawdziwego dżentelmena, ale nawet najlepsze szkoły nie mogły wybić chłopakowi z głowy zabaw, hulanek i chętnych do grzania łoża dziewcząt i... chłopców.

Ostatnią deską ratunku jest roczna podróż po Europie, w której towarzyszyć będzie mu jego siostra Felicty i najlepszy przyjaciel Percy. Kiedy Henry wróci, ma stać się prawdziwym lordem, godnym swojego nazwiska i statusu społecznego. Jeżeli jednak polegnie albo do jego ojca dotrą jakieś plotki o niestosownym prowadzeniu się, Monty zostanie wydziedziczony i odcięty od rodzinnej fortuny. I tak już dość szkodził ich rodowemu nazwisku.

Fortuna sprzyja flirciarzom.

Reklama

Jednak buntowniczy Monty ma zupełnie inny plan na spędzenie rocznej podróży. Po pierwsze: musi uwieść Percy'ego, w którym jest na zabój zakochany. Po drugie: nie może odpuścić złośliwości Felicyty, która niedługo rozpocznie naukę w prywatnej szkole. Po trzecie: chce po prostu korzystać z życia, póki jeszcze może. Resztę zostawia nudziarzom, którzy nie doceniają imprezowych igraszek i porządnego kopnięcia adrenaliny po wypiciu wina.

Czy droga, którą obierze Monty doprowadzi go do prawdziwego szczęścia?

Sięgnij po „Poradnik dla dżentelmena o występku i cnocie” i przeżyj szaloną czytelniczą przygodę! Książka jest już dostępna w sprzedaży.

Mackenzi Lee

Mackenzi Lee ukończyła Simmons College z tytułem licencjackim z zakresu historii i magistrem w dziedzinie pisania dla dzieci i młodzieży. To autorka bestsellerowych powieści przygodowych z wątkami historycznymi. Kiedy nie pisze, pracuje jako niezależny księgarz. Uzależniona od dietetycznej coli i zabaw ze swoim psem Queenie.

Przeczytaj fragment książki „Poradnik dla dżentelmena o występku i cnocie:

– Chcę mieć pewność, że jesteś świadom warunków tej wyprawy, zanim wyjedziesz. Nadal uważam za głupotę ze strony twojej matki i mojej, że pozwalamy ci na coraz więcej, chociaż zostałeś wydalony z Eton College. Lecz wbrew sobie daję ci ten rok, żebyś zmądrzał. Rozumiesz, co mówię?

– Tak, ojcze.

– Ustaliliśmy z panem Lockwoodem, jaki będzie najlepszy plan twojego pobytu za granicą.

– Plan? – powtarzam, patrząc to na jednego, to na drugiego. Do tej chwili sądziłem, że uzgodniliśmy, że przez ten rok będę mógł robić, co chcę, a nasz cyceron zajmie się takimi irytującymi sprawami jak kwatery i wyżywienie, we wszystkim innym dając mnie i Percy’emu wolną rękę.

Pan Lockwood odchrząkuje głośno, wkracza w plamę światła padającego z okna, po czym natychmiast się wycofuje, mrugając z oślepienia.

– Pańscy rodzice powierzyli mi jako prywatnemu przewodnikowi i opiekunowi pańskie dobre samopoczucie, a ja zamierzam podejść do tego zadania z wielką powagą. Pański ojciec i ja przedyskutowaliśmy całą pańską sytuację i pod moją opieką nie będzie żadnego hazardu, ograniczmy też tabakę, a cygara będą wykluczone.

Cóż, zaczyna się robić nieciekawie.

– Żadnych wizyt w jaskiniach rozpusty – kontynuuje – czy jakichkolwiek plugawych przybytkach. Żadnego szlajania się, żadnych niestosownych relacji z płcią przeciwną. Żadnego nierządu. Żadnej gnuśności czy wylegiwania się do późna.

Odnoszę wrażenie, że omawia siedem grzechów głównych, począwszy od moich najulubieńszych.

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [2]

Sortuj:
726
183
25.02.2021 14:38

Polecam 🙂 chociaż spodziewałam się czegoś innego


3004
4
25.02.2021 11:40

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd