Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2276
Dyskusji
1091689
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Co to znaczy być dobrym rodzicem? - wygraj książkę "Dobry ojciec"

LubimyCzytać
utworzył 02.10.2014 o 15:14

Czy istnieje definicja „dobrego rodzica”? Każdy chciałby wychować swoje dziecko jak najlepiej, zapewnić mu szczęśliwe, beztroskie dzieciństwo i przygotować je na trudy dorosłego życia. Ale czy same chęci wystarczają? Co sprawia, że stajemy się dobrymi rodzicami?
Czekamy na teksty o objętości do 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają po egzemplarzu książki.


Dobry ojciec - Jacek Skowroński
Dobry ojciec

Autor : Diane Chamberlain

Ukochana córka. Rozpaczliwy wybór. Droga, z której nie ma odwrotu… Nowość w klubie KOBIETY TO CZYTAJĄ! Przed czterema laty dziewiętnastoletni Travis Brown dokonał wyboru: sam wychowa nowo narodzoną córkę. Kiedy większość jego przyjaciół imprezowała i chodziła na randki, Travis siedział w domu, zmieniał pieluszki i martwił się o pieniądze na życie, nigdy jednak nie żałował tej decyzji. Bella jest światłem jego życia. Kiedy jednak Travis traci pracę i dom, bezpieczeństwo – które z takim trudem stworzył dla Belli – zaczyna się chwiać. A potem następuje cud. Praca w Raleigh może poprawić ich los. Musi. Ale gdy Travis przyjeżdża do miasta, przekonuje się, że nie chodzi o pracę, a udział w przestępstwie, które zapewni szybkie pieniądze bez żadnych konsekwencji. Czy aby na pewno? Co sprawia, że stajemy się dobrymi rodzicami? Czy dobro dziecka może usprawiedliwić działania poza prawem? Jak daleko mogłabyś się posunąć, chcąc chronić swoje dziecko?

Regulamin
  • Konkurs trwa od 2 do 8 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Prószyński i S-ka.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [79]

Sortuj:
2930
4
02.10.2014 15:14

 Dobry ojciec Dobry ojciec


1132
2
04.10.2014 16:54

DOBRY Rodzic to ktoś kto przede wszystkim JEST i jeszcze raz JEST. Ma on czas wysłuchać swoje dziecko, spróbować zrozumieć, razem się cieszyć i smucić. być z dzieckiem zawsze gdy będzie tego potrzebowało, by czuło jego wsparcie i obecność. Dobry rodzic nigdy nie odtrąci dziecka bo nie będzie miał czasu, bo to dziecko będzie dla niego najcenniejsze i to by być dziecka oparciem.


47
0
06.10.2014 07:53

Dobry rodzic - to taki, który kocha dzieci i ma czas dla dzieci. I to chyba wystarczy. I nie mam tu na myśli tej egoistycznej miłości, która tylko udaje, że kocha się kogoś, a tak naprawdę kocha się siebie i zaspakaja potrzeby swojego nadmuchanego ego, niespełnione marzenia, nieosiągnięte szczyty... Nie taką miłością należy kochać dzieci. A błędy? Zawsze będą, ale ten, kto...

więcej

173
7
02.10.2014 15:57

Dobry rodzic to taki, który otacza swoje dziecko bezwarunkową miłością, troszczy się o nie i opiekuje się nim, ale nie rozkłada nad nim ochronnego parasola nie pozwalając mu przy tym korzystać z życia.
Dobry rodzic to taki, który uczy dziecko, ale jednocześnie nie zamierza przeżyć za nie całego życia.
Dobry rodzic pozwala dziecku popełniać błędy i uczyć się na nich....

więcej

43
0
02.10.2014 16:15

Dobry rodzic musi dawać dziecku poczucie bezpieczeństwa. Nie można wpoić dziecku, że będzie kochane tylko jeśli będzie robić coś dobrze.
Należy okazywać mu dożo miłości poprzez przytulanie, głaskanie, czy nawet przez ustalenie konkretnych reguł, którego powinno dziecko przestrzegać, to również daje mu poczucie bezpieczeństwa.
Powinien spędzać ze swoimi pociechami jak...

więcej

1991
390
02.10.2014 16:27

Dobry rodzic powinien zawsze znaleźć czas dla własnego dziecka i umieć mu pomóc kiedy ma problemy. Sprawić, że dziecko ma do niego zaufanie. Powinien pokazać mu, że nawet w najgorszych momentach nie należy się poddawać. Każdy w końcu ma swoje słabe i mocne strony a dobry rodzic powinien swoje dziecko motywować, aby mogło uwierzyć w siebie. Dobry rodzic nie powinien...

więcej

115
11
02.10.2014 16:31

Dobry rodzic to ten, który za wszelką cenę pragnie sprawić by dziecko czuło się bezpieczne,kochane i szczęśliwe zarazem.Same chęci jednak nie wystarczają.Słowa to tylko potencjalne obietnice,liczą się czyny i to jak urzeczywistnimy plany "dobrego rodzica". A więc chcieć to móc rodzicu!Móc być gotowym na poświecenia. Przeprowadzka dla lepszej szkoły, poświecenie pracy...

więcej

1133
194
02.10.2014 16:59

To po prostu siedzi w nas głęboko i wychodzi na jaw dopiero, gdy zdajemy sobie sprawę z tego, że zostaliśmy rodzicem.
Osobiście jeszcze nie zdaję sobie sprawy jak wielki musi to być obowiązek, ale i zarazem zaszczyt bycie rodzicem. Jednak myślę, że w dalekiej przyszłości sama się o tym przekonam.
Teraz jednak mogę opowiedzieć się poprzez moje obserwacje. Bycie rodzicem...

więcej

611
9
02.10.2014 17:29

Nie dotykaj palnika, bo się oparzysz.
I tak wiem, że dotkniesz, będą łzy, szloch,
być może zostanie blizna,
która po latach przypomni ci ostrzeżenie matki.
Z uśmiechem wspomnisz swą krnąbrność
i rozsądek rodzicielki.
Dzięki oparzeniu sam nauczysz się mądrości,
nie przejmiesz jej w genach.

Nie biegnij tak szybko, bo się wywrócisz.
I tak pobiegniesz, wyrwiesz swą rączkę z...

więcej

870
50
02.10.2014 17:43

pięknie to ujęłaś! :)
świetna praca!


817
40
02.10.2014 17:58

Kochani Rodzice!
Piszę do Was z przyszłości! Na razie jestem Waszym małym syneczkiem, który większość czasu śpi. Taaaki jestem kochany. Wiem, że bardzo chcecie dobrze mnie wychować i że trochę się boicie jak to będzie.
Więc mam dla Was radę (jestem nie tylko kochany, ale i mądry!): Wymagajcie ode mnie dużo, ale nie zapominajcie o tym wszystkim co sami czuliście będąc...

więcej

66
0
02.10.2014 18:27

Stefan to dziecko małe,
Bardzo przez rodziców kochane.
Tata i mama czasu spędzają z nim wiele,
Nie tylko od święta, nie tylko w niedzielę.
Zabierają synka na spacery, do kina,
Czytają mu też wiersze Tuwima.
Pokazują cały świat Stefanowi,
Nie chcą żeby w wiedzę był ubogi.
Uczą jak odróżniać dobre od złego,
Mają nadzieję, że syn wyrośnie na człowieka mądrego.
Na czym miłość...

więcej

736
490
02.10.2014 18:34

Rodzic całe życie wpływa w pewien sposób na swoje dziecko niezależnie od jego wieku.Dobry rodzic to rodzic ,który kocha bezwarunkowo ale również daje swojemu dziecku otwartą furtkę by mogło po swojemu poukładać swoje życie.To rodzic ,który pozwala dziecku dojrzeć,usamodzielnić się,odciąć pępowinę i cieszyć się życiem.Dobry rodzic to rodzic,który słucha swoje dziecko.Nie w...

więcej

Reklama
zgłoś błąd